اسنپدراگون ۸۲۰ با قابلیت پشتیبانی از رم ۸گیگ

اسنپدراگون

یک تحلیل گر چینی اطلاعاتی مبنی بر پشتیبانی پردازنده اسنپدراگون ۸۲۰ از رمی با ۸ گیگابایت ظرفیت منتشر ساخته است.

این اطلاعات از یک تحلیلگر چینی شناخته شده به نام پن جیوتنگ منتشر شده. پن جیوتنگ مدعی شده که اسنپدراگون ۸۳۰ می تواند تا ۸ گیگابایت رم را پشتیبانی کند و کارکنان کوالکام با اسم رمز msm 8998 از این قابلیت یاد می کنند.

حالا ممکن است استدلال بسیاری این باشد که بیشتر از سه یا ۴ گیگابایت رم بلااستفاده است اما چه کسی می داند که در یک یا دو سال آینده چه اتفاقی رخ خواهد داد. همانطور که همه شما می دانید داشتن رم اضافی زمانی که نوبت به مالتی تسکینگ می رسد می تواند بسیار کارآمد باشد هرچند که در بازه زمانی کنونی، این میزان رم هیچ معنا و مفهومی ندارد.

اینکه شایعات اخیر تا چه اندازه صحت دارند، مساله ایست که تاییدش همچنان منوط به گذر زمان است اما در نظر داشته باشید که شاید تا زمان معرفی رسمی این چیپست مدت زمان زیادی باقی نمانده باشد. کمپانی کوالکام معمولا دوست دارد جدیدترین چیپست خود را یک سال بعد از معرفی به بازار عرضه کند، با این همه، رسم بر این است که جزئیات آن محصول تازه، چندان هم زود منتشر نمی شود و در نتیجه این پروسه می تواند کمی زمان بر باشد.

در هر صورت شایعات قبلی نشان می داد که اسنپدراگون ۸۳۰ با استفاده از فرایند تولید ۱۰ نانومتری ساخته می شود نه فرایند ۱۴ نانومتری که در مورد اسنپدراگون ۸۲۰ به کار گرفته شده.

اما بهتر است تا آن موقع ذهنمان را به اسنپدراگو ۸۲۰ منعطف کنیم. با در نظر داشتن اینکه اگزینوس ۸۸۹۰ سامسونگ به زودی از راه می رسد انتظار می رود که ارائه محصول تازه کوالکام رقابت شدیدی را در بازار به وجود بیاورد. دو رقیب دیگر نیز که نباید دست کم گرفته شوند، Helio X20 مدیاتک و Kirin 950هستند که چندی پیش از سوی هوآوی ارائه شد و فبلت Mate 8 نیز از آن بهره می برد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *