کرفس مقوی را به سوپی خوشمزه تبدیل کنید

سوپ کرفس

کرفس از جمله گیاهان پرخاصیتی است که می توانید با آن سوپ تهیه کنید و علاوه بر بهره بردن از خواص آن، از طعم آن نیز لذت ببرید.

سوپ سیب زمینی و کرفس

مواد لازم:

سیب زمینی متوسط خرد شده ۸ عدد  .

کره ۱۰۰ گرم  .  آرد ۱/۴ لیوان  .

ترخون خشک ۱ قاشق چایخوری
مرغ ریش شده ۱ لیوان  .

کرفس  ۲ ساقه  .

پیاز کوچک خرد شده ۱ عدد  .

سیررنده شده ۳ حبه  .

آب مرغ ۱ لیوان

خامه ۳/۴ لیوان  .

گشنیز خرد شده ۳ قاشق چایخوری  .

نمک  .

فلفل سیاه

طرز تهیه:

مرغ ریش ریش شده را به همراه نصف کره در قابلمه ای تفت دهید و سپس مرغها را بیرون بیاورید و کنار بگذارید. در همان قابلمه پیازهای خرد شده را تفت دهید تا بی رنگ شوند. حالا کرفس را خرد کنید و همراه با سیر رنده شده به پیاز اضافه کنید.

سیب زمینی های خرد شده را به مواد اضافه کنید. به مدت ۴ یا ۵ دقیقه خوب بهم بزنید. حالا مرغ را درون قابلمه بریزید و سپس آب مرغ را اضافه کنید. اگر آب مرغ روی مواد را نپوشاند، کمی آب جوش درون قابلمه بریزید و در قابلمه را بگذارید و اجازه دهید محتویات به آرامی باهم بجوشند.
در یک تابه کره باقی مانده را آب کنید و آرد را اضافه کنید و هم بزنید. وقتی یکدست و غلیظ شد، خامه را اضافه کنید و کمی بعد به ترتیب ترخون و گشنیز را در آن بریزید.  ۲ یا ۳ دقیقه مخلوط را هم بزنید و سپس به قابلمه سوپ اضافه کنید. بعد از  ۴ یا ۵ دقیقه جوشیدن و جا افتادن سوپ می توانید آن را میل کنید.

خواص کرفس:

عصاره کرفس به عنوان ملین برای اینکه به روده های خسته و پیر کمک شود ، توصیه می شود که هر روز یک لیوان عصاره کرفس مصرف شود . از این طریق روده به روش طبیعی تخلیه می شود ( برگها را همیشه مصرف کنید )
کرفس مواد مضر را دفع می کند

کرفس کلیه و مثانه را تمیز می کند . از تولید سنگ کلیه و مثانه جلوگیری می کند و ملین است دانشمندان بر این عقیده اند که کرفس بهترین ماده غذایی است برای عفونت مجاری ادرار و اسید اوریک بالا از طریق تمیز کردن کلیه و مجاری ادرار. ترپین ماده معطر کرفس که مانع ماندن سنگ کلیه در مجاری ادرار و یا آلودگی میکروبی و درد می شود .
علاوه بر آن پتاسیم در غده و تنه آن جریان ادرار را تحریک و کلیه و مثانه را تمیز می کند. بیش ازهمه برای بیماران نقرسی مفید است . زیرا در خون این افراد اسید اوریک با غلظت بالا غالباً دیده می شود . روغن اتری که در کرفس وجود دارد باعث گشاد شدن مجاری کلیه می شود بطوریکه اسید اوریک بهتر دفع میگردد. آلودگی میکربی ضعیف درروده نیز در اثر ترپین از بین می رود . کرفس باعث تحریک شدیدتر روده شده و سایر ناراحتی هایی از این قبیل دراثر خوردن کرفس بهبود می یابند .

کرفس بوی بد دهان‌ را ازبین می برد

تجربه نشان داده است که یک وعده غذا ی کرفس دار بوی بد دهان‌ را از بین می برد. عصاره کرفس به عنوان ملین
برای اینکه به روده های خسته و پیر کمک شود ، توصیه می شود که هر روز یک لیوان عصاره کرفس مصرف شود . از این طریق روده به روش طبیعی تخلیه می شود ( برگها را همیشه مصرف کنید ). از دیگر خواص کرفس می توان به موارد زیر اشاره کرد:
– تقویت کننده معده
– تقویت کننده اعصاب
-آب کرفس خام در مان خوبی برای گرفتگی صداست .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *