سقوط یک مینی بوس در جاده هراز

سقوط مینی بوس

در ادامه خبری تاسف بار از سقوط یک مینی بوس در محور هراز را داریم که ۷ کشته و ۴ مفقود را در پی داشته است.

به گزارش ویکی جوان به نقل از خبرگزاری مهر: مدیرکل مدیریت بحران مازندران،علی‌اصغر احمدی با اشاره به سقوط یک دستگاه مینی‌بوس در محور هراز حدفاصل پل وانا افزود: تیم‌های امدادی برای کمک‌رسانی اعزام‌شده‌اند.

وی ادامه داد: تاکنون هفت تیم امدادی هلال‌احمر و آتش‌نشانی آمل برای امدادرسانی به منطقه اعزام‌شده‌اند.

سرنشینان این مینی‌بوس از اهالی روستای جزین فریدونکنار بخش مرکزی شهرستان فریدونکنار بودند که پس از بازگشت از سفر عتبات دچار حادثه شدند، با گذشت چند ساعت از وقوع حادثه هنوز آمار دقیقی از مصدومان و کشته شدگان حادثه وجود ندارد و آمارهای بخش‌های مختلف با هم تناقض دارد.

علی نوری پور رئیس اداره راه وشهرسازی لاریجان آمل در گفتگو با خبرنگار مهر، بابیان اینکه یک دستگاه مینی‌بوس بعدازظهر چهارشنبه در محور هراز به دره سقوط کرده است، بیان داشت: یکدستگاه مینی‌بوس با ۱۸ سرنشین از اهالی روستای جزین فریدونکنار در راه بازگشت از کربلا در منطقه وانا امیری به دره سقوط کرد.

وی تصریح کرد: در لحظات ابتدایی حادثه چهار کشته و پنج مصدوم گزارش شد و هم اکنون هفت کشته، هفت مصدوم و چهار مفقودی گزارش می‌شود.

رئیس اداره راه وشهرسازی لاریجان آمل ادامه داد: چهار نفر در رودخانه هراز مفقود شدند که نیروهای راهداری، جمعیت هلال احمر و آتش نشانی شهرستان آمل در حال جست وجو در آب‌های رودخانه هراز هستند.

وی گفت: کشته شدگان ومصدومان این حادثه به بیمارستان ۱۷ شهریور آمل انتقال داده شدند.

در عین حال مرکز فوریت‌های پزشکی مازندران شمار مصدومان را هفت و فوتی‌ها را چهار نفر اعلام می‌کند.

به گفته سخنگوی مرکز فوریت‌های پزشکی مازندران، پس از اعلام خبر سقوط، بلافاصله به تمام آمبولانس‌های پایگاههای اورژانس ۱۱۵ جاده‌ای در هراز اعلام مأموریت شده است.

زکریا اشکپور گفت: همکاران از پایگاههای نارنجستان، بایجان سقرچی، گزنک، پلور، ودو دستگاه آمبولانس از آمل و همکاران هلال احمر گزنک وپلور به محل حادثه اعزام شدند.

وی افزود: این حادثه که در بین پمپ بنزین و تونل وانا جاده هراز اتفاق افتاد.

وی یادآور شد: مصدومان همگی به بیمارستان ۱۷ شهریور آمل منتقل شدند و وضع یکی از مصدومان وخیم گزارش شده است.

مدیرکل مدیریت بحران مازندران نیز شمار مصدومان را هفت نفر اعلام کرد و گفت: هفت نفر در این حادثه فوت شده و پنج نفر مفقود شده اند، طبق اخبار غیرموثق سه نفر از پنج مفقودی نیز جسدشان پیداشده است که هنوز این خبر تأیید نهایی نشده است.

علی عباسی اظهار داشت: اسامی شش کشته‌شده حادثه سقوط مینی‌بوس به دره  در جاده هراز آمل شامل، محمدکاظمی، پرویز نیکزاد، داود تقوی، شمس الله نیکزاد، مهدی نیکزاد و حسن آغاسی پور است که به پزشکی قانونی منتقل شدند و یک نفر هم بنام مهران زابلی در بیمارستان فوت کرد.

وی بابیان اینکه جسد یک نفر نیز به دلیل شرایط بد منطقه هنوز از دره بیرون کشیده نشده است افزود: تاکنون پنج مسافر مفقود هستند و پنج نفر دیگر نیز در حال مداوا در بیمارستان هستند.

مینی‌بوس حامل زائران کربلا بعدازظهر چهارشنبه در محدوده وانا محور هراز آمل به دره سقوط کرد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *