نمودار بنچمارک انتوتو بیانگر قدرت بالای چیپست A9 اپل

ای ۹ اپل

بنچمارک انتوتو با انتشار نموداری که در آن چیپست A9 اپل در رتبه نخست آن قرار دارد از قدرت این پردازنده کمپانی اپل خبر داد.

در این نمودار، جدیدترین چیپست طراحی شده به دست کمپانی اپل ملقب به A9 که در آیفون های ۶s و نمونه پلاس آن استفاده شده، با کسب امتیاز ۱۲۳.۵۶۷ در جایگاه نخست قرار گرفته است.

با نگاهی سطحی به این نمودار می توان مشاهده کرد که رتبه دوم هم با چیپست A8X در اختیار اپل است؛ سیستم-برچیپی که در آیپد ایر ۲ ببهره برده شده است. اما رتبه سوم به چینی ها می رسد. چیپست تازه معرفی شده «کایرین ۹۵۰» از هوآوی قادر به کسب امتیاز ۹۲۷۴۶ گشته و در رتبه سوم این نمودار قرار گرفته است.

در مقام بعدی می توان چیپست توسعه یافته از سوی سامسونگ را دید که البته حدود یک سال پیش رونمایی شده و چندین ماه از بکار گیری اش در تلفن های همراه گلکسی اس ۶ و نوت ۵ می گذرد. اگزینوس ۷۴۲۰ سامسونگ توانسته با کسب امتیاز ۸۶۶۵۲، در رتبه چهارم قرار گیرد.

رتبه پنجم بنچمارک AnTuTu ولی تعلق دارد به پرحاشیه ترین چیپست سال ۲۰۱۵ با نام اسنپدراگون ۸۱۰ از کوالکام. این سیستم-بر-چیپ در سال جاری در پرچمداران بسیاری قرار گرفت و توانسته امتیازی معادل ۸۱۰۴۹ را به دست آورد.

در این نمودار انتوتو می توان چیپستی از مدیاتک با کد MT6795 را نیز دید که از پردازنده ای ۸ هسته ای بهره برده، در مقام دوازدهم قرار گرفته و امتیاز ۵۴۴۹۹ را نیز کسب کرده است.

البته گفتنی است که جای چند چیپست از جمله Helio X20 مدیاتک، A9X اپل و اسنپدراگون ۸۲۰ خالی است و در نمودار زیر بیشتر می توان چیپست های مرسوم تری که در تلفن های هوشمند سال ۲۰۱۵ قرار گرفتند را مشاهده نمود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *