استریم ویدئو زنده در فیسبوک آی او اس

فیسبوک

در ادامه درباره ویژگی جدیدی که به تازگی به فیسبوک آی او اس افزوده شده و کاربران آمریکایی می توانند از آن بهره ببرند اطلاعاتی در اختیارتان قرار دهیم.

از امروز کاربران آمریکایی اپلیکیشن iOS فیسبوک می توانند به استریم زنده ویدئو در این شبکه اجتماعی بپردازند. با افزودن این ویژگی، فیسبوک به میدان رقابت بزرگی پاگذاشته؛ جایی که سرویس هایی همچون پریسکوپ توئیتر و میرکت برای جلب بیشترین مخاطب به شدت در حال کوشش هستند.

بر خلاف پریسکوپ، در سرویس استریمینگ زنده فیسبوک تنها دوستان نزدیک و افراد مشترک در فید شما می توانند از آغاز استریم با یک اعلان مطلع شوند. ضمنا استریم ها در فیسبوک به صورت خودکار ذخیره می شوند تا بعدا و سر فرصت بتوان به مشاهده مجدد آنها پرداخت.

فیسبوک با افزودن این قابلیت به هسته اپلیکیشن پرچمدار خود و نه یک اپلیکیشن جداگانه، امیدوار است که بتواند به سرعت سرویس پریسکوپ توئیتر را پشت سر بگذارد. اما با توجه به استارت زودتر پریسکوپ در این عرصه، مطمئنا کار راحتی برای رسیدن به این هدف نخواهد داشت.

فیسبوک برای فراگیر شدن این قابلیت، در حال حاضر اجازه استریم ویدئو را برای افراد مشهور و دارای حساب های کاربری تأییدشده صادر کرده تا بتوانند با استریم ویدئوهای جذاب، کاربران را به استفاده از این قابلیت ترغیب کنند.

همچنین، فیسبوک ویژگی دیگری تحت عنوان Collages را به اپلیکیشن iOS اضافه کرده که به کمک آن می توان چندین عکس و ویدئو را در یک کاشی زیبا روی تایملاین پست کرد. این کاشی ها از لحاظ ابعاد قابل تغییر هستند و در صورت لزوم می توان چینش عکس ها و ویدئوها در آن را تغییر داد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *