پیراشکی سیب زمینی را به این روش بپزید

پیراشکی سیب زمینی

این غذا را می توان در رده فست فودها یا پیش غذاها قرار داد. اگر قصد دارید این غذا را به عنوان پیش غذا استفاده کنید، مقدار آن را کمتر در نظر بگیرید.مواد لازم :

نمک ۱/۲ قاشق چایخوری  .

مخمر فوری ۱/۲ قاشق چایخوری  .

آب گرم ۳/۴ لیوان
سیب زمینی ۳ عدد

.  روغن ۱ قاشق غذاخوری  .

آرد ۲ لیوان  .

شکر ۱/۲ قاشق چایخوری

کره ۱ و نیم قاشق غذاخوری  .

پیاز ۱ عدد کوچک .

روغن زیتون ۱/۲ قاشق غذاخوری  .

نمک و فلفل مقدار لازم

طرز تهیه :

پوست سیب زمینی ها را بگیرید و خرد کنید و داخل قابلمه ای بریزید و آب اضافه کنید تا روی سیب زمینی ها پوشانده شود ، قابلمه را روی حرارت متوسط بگذارید تا سیب زمینی ها بپزند سپس سیب زمینی ها را بکوبید تا نرم شوند.

روغن زیتون و کره را داخل ماهیتابه بریزید و روی حرارت ملایم قرار دهید ، پیاز خرد شده را اضافه کنید و تفت دهید تا پیاز نرم و طلایی شود سپس مخلوط پیاز داغ و کره را با سیب زمینی مخلوط کنید و کنار بگذارید.
برای تهیه خمیر مخمر خشک را داخل کاسه ای بریزید و آب گرم را اضافه کنید ، مخلوط کنید و ۵ دقیقه کناری قرار دهید سپس روغن و مخلوط آرد ، نمک و شکر را اضافه کنید و با دست مخلوط نمایید تا خمیر نرمی بدست بیاید.

خمیر را داخل کاسه ای که چرب کرده اید قرار دهید ، روی ظرف را با نایلون بپوشانید و ۳۰ دقیقه در جای گرمی استراحت دهید سپس خمیر را کمی ورز دهید و ۱ ساعت دیگر بگذارید استراحت کنید.
روی سطح کار آرد بپاشید و خمیر را روی سطح کار قرار دهید و به تکه های یکسان تقسیم کنید ، خمیرها را به نوبت کف دست تان گرد پهن کنید و مقداری از مایه سیب زمینی داخل خمیر بگذارید و خمیر را از وسط تا کنید ، لبه های خمیر با فشار دست به هم بچسبانید.

داخل قابلمه روغن بریزید و پس از اینکه داغ شد خمیرهای سیب زمینی را اضافه کنید و با حرارت متوسط سرخ کنید ، پس از اینکه یک طرف طلایی شد برگردانید تا طرف دیگر آن نیز طلایی شود ، پیراشکی ها را روی دستمال کاغذی قرار دهید تا روغن اضافی شان برود سپس همراه با سس دلخواه سرو کنید.

میتوانید داخل این پیراشکی از تکه های کالباس و پنیر پیتزا هم استفاده کنید ، دقت کنید که خمیر را با اضافه کردن آرد بیش از حد سنگین نکنید

نوش جان

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *