توقف کامل تولید نکسوس ۶ توسط گوگل

نکسوس ۶

 

کمپانی گوگل امروز با اعلام توقف تولید گوشی های نکسوس ۶ ، خرید این گوشی ها را نیز در پلی استور از دسترس خارج کرد.

شرکت گوگل امروز به طور کامل تولید موبایل هوشمند نکسوس ۶ خود را متوقف کرد و امکان خرید آن از پلی استور را نیز از دسترس کاربران خارج کرد. به نظر می رسد این توقف تولید در پی عرضه موبایل های جدید کمپانی مذکور بوده که در حال حاضر با نام های نکسوس ۵X و نکسوس ۶P در بازار وجود دارند.

لازم به ذکر است که نکسوس ۶ تا پیش از ورود اسمارت فون های جدید این شرکت، بزرگ ترین موبایل گوگل به شمار می رفت و در مقایسه با نکسوس ۵ که از نمایشگری ۵ اینچی بهره می برد، جهشی بزرگ برای اهالی مانتین ویو به شمار می آمد. اما در عین حال به دلیل همین اندازه چندان مورد توجه کاربران قرار نگرفت زیرا که استفاده از اینگونه فبلت ها چندان آسان نیست.

همچنین گفتنی است که تا اوایل پاییز این دستگاه تنها تلفن همراهی به شمار می رفت که توان پشتیبانی از خدمات اینترنت موبایلی Project Fi را داشت. اما در حال حاضر ۵X و ۶P نیز به این سرویس مجهز شده اند و این امر نیز در کنار گذاشته شدن نکسوس ۶ بی تاثیر نبوده است.

البته در حال حاضر افرادی که همچنان به اسمارت فون پیشین کمپانی ساکن مانتین ویو علاقه دارند، می توانند نسخه ۳۲ گیگابایتی آن را با قیمت ۳۵۰ دلار از وب سایت آمازون خریداری نمایند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *