تیم تکواندوی ایران نایب قهرمان جهان

تکواندوی ایران

در ادامه خبری داریم از تیم تکواندوی اعزامی کشورمان به مسابقات جهانی مکزیک و نایب قهرمانی دلاوران تکواندوی ایران؛ با ما همراه باشید.

به گزارش ویکی جوان به نقل از مشرق: در مرحله فینال رقابت‌های تیمی جام جهانی سال ۲۰۱۵ که در شهر مکزیکوسیتی برگزار شد، تیم ایران با شکست برابر تیم ملی جمهوری آذربایجان به مقام نایب قهرمانی رقابت‌ها دست یافت. تیم‌های روسیه و کره جنوبی نیز به مدال برنز رسیدند.

تیم ایران که با هوگو و کلاه قرمز به مصاف آذربایجان رفت در راند اول با نتیجه هشت بر شش شکست خورد. در راند دوم آذری‌ها فاصله امتیاز را زیاد کردند و این راند ۲۹ بر ۱۲ به نفع آذربایجان به پایان رسید. راند سوم نیز به سود آذربایجان پیش رفت و نتیجه پایانی ۴۲ بر ۲۳ به نفر حریف آذری به پایان رسید.

سینا بهرامی و میلاد بیگی دو تکواندوکار ایرانی تیم جمهوری آذربایجان بودند. آیخان تقی‌زاده نیز که در تیم جمهوری آذربایجان مبارزه می‌کرد، پدری ایرانی دارد. رادیک عیسی اف و محمد ممدوف نیز برای آذربایجان بر روی شیاپ چانگ رفتند. هدایت این تیم بر عهده رضا مهماندوست سرمربی سابق تیم ملی است.

محمد کاظمی، مسعود حجی زواره،ابوالفضل یعقوبی، سعید رجبی و امید عمیدی ترکیب ایران در این مسابقه بودند و آرمین هادی‌پور به‌عنوان یار ذخیره حضور داشت.

با قانونی که فدراسیون جهانی تکواندو گذاشت تیم‌ها اجازه استفاده از دو تکواندوکار با ملیتی دیگر را داشتند.

در گروه مردان، کشورها باید ترکیب تیم خود را طوری انتخاب می کردند که مجموع وزن ۶ ورزشکار ۴۴۲ کیلوگرم یا کمتر و مجموع وزن ۵ ورزشکار ۳۶۸ کیلوگرم و یا کمتر باشد. مسابقات در سه راند ۵ دقیقه ای برگزار می‌شد. در راند اول هر یک از پنج تکواندوکار یک دقیقه فرصت مبارزه داشتند. اما در راندهای دوم و سوم تعویض برای مربیان آزاد بود.

در بخش زنان نیز، فینال بین تیم های مکزیک و چین برگزار شد که در یک جدال حساس هر دو تیم در پایان سه راند به تساوی در عدد ۳۱ دست یافتند تا مبارزه به راند چهارم(راند طلایی) کشید که تیم چین با پیروزی دو بر یک در این راند به قهرمانی دست یافت. تیم های چین تایپه و کره جنوبی نیز به مدال برنز رسیدند.

تیم ملی تکواندوی مردان ایران در مرحله مقدماتی جام جهانی در گروه اول با تیم های ازبکستان، بلژیک و جمهوری آذربایجان همگروه شده بود که برابر تیم‌های جمهوری آذربایجان و بلژیک پیروز شد و در شرایطی که مقابل ازبکستان تن به شکست داد اما با تفاضل امتیاز بهتر به دور دوم صعود کرد. در مرحله نیمه نهایی نیز تیم ایران به مصاف روسیه رفت و ۳۱ بر ۲۴ به پیروزی رسید و راهی فینال شد.

این رقابتها با حضور ۸ تیم برتر جهان در گروه مردان و ۸ تیم برتر جهان در گروه زنان از شب گذشته (سه‌شنبه) در مکزیک آغاز و امروز با برگزاری مرحله نیمه نهایی و فینال به پایان رسید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *