کیک سون آپ را به این روش تهیه کنید

کیک سون آپ

کیک سون آپ را باید با پودر کیک آماده درست کنید. برای بهتر شدن کیک هایتان به این مطلب توجه کنید تا کیک ها بهتر پف کنند.

کیک سون آپ با روکش آناناسی

مواد لازم:

پودر کیک آماده  ۱ بسته  .

پودر پودینگ نارگیل  ۱ بسته  .

تخم مرغ ۴ عدد

روغن ۱/۲ لیوان  .

نوشابه سون آپ گازدار ۱ قوطی  .

آناناس له شده ۱ قوطی

کره ۱/۳ لیوان  .

آرد ۱ قاشق  .

تخم مرغ زده شده ۱ عدد

طرز تهیه: فر را تا دمای ۱۷۵ درجه سانتی گراد گرم کنید.

در یک کاسه پودر کیک و پودر پودینگ را باهم خوب مخلوط کنید. درون پودر گودالی درست کنید و ۴ عدد تخم مرغ را به همراه روغن و نوشابه سون آپ درون آن بریزید و کم کم مواد را باهم مخلوط کنید.

دور و اطراف کاسه را تمیز کنید و سپس با سرعت معمولی محتویات را به مدت ۵ دقیقه با هم زن هم بزنید. مواد را در قالب کیک بریزید و به مدت تقریبا ۴۰ دقیقه در فر قرار دهید تا وقتی چنگال در آن فرو می کنید کیک به آن نچسبد.

در یک شیر جوش، آناناس له شده، کره و یک عدد تخم مرغ زده شده و آرد را بریزید و روی حرارت ملایم هم بزنید تا غلیظ شوند. هنگامیکه کیک حاضر شد، این مخلوط را روی آن بریزید و در یخچال قرار دهید تا خنک شود.

حققیت هایی درباره کیک:

● حقیقت اول: تمام کیک ها جوش شیرین دارند

حتما شما هم احساس جمع شدن دهان پس از مصرف انواع کیک های اسفنجی را تجربه کرده اید و مانند خیلی ها تصور می کنید که جوش شیرین بیش از اندازه موجود در کیک های صنعتی باعث جمع شدن دهان پس از مصرف آنها می شود. اما حقیقت چیز دیگری است. در واقع، ماده ای به نام بیکینگ پودر برای ایجاد گاز یا به اصطلاح، پف آلود کردن کیک به این محصولات چه در شکل خانگی و چه در شکل صنعتی اضافه می شود که یکی از مواد اصلی تشکیل دهنده آن بی کربنات سدیم یا همان جوش شیرین است. از آنجایی که کیک، یک فرآورده غیرتخمیری است بنابراین نمی توان آن را بدون جوش شیرین به خوبی تهیه کرد. یعنی برای اسفنجی و تردشدن بافت کیک حتما باید از یک عمل آورنده شیمیایی در تهیه آن استفاده کرد در غیر این صورت، بافت اسفنجی موردنظر ما به دست نمی آید. پس تمام کیک های خانگی کمی حالت جمع شدن در ناحیه دهان را به وجود می آورند. مگر اینکه شما در کیک خانگی خود از بیکینگ پودر استفاده نکنید که در این صورت، کیک اسفنجی و نرمی درست نمی شود.

● حقیقت دوم:پودر کیک های آماده طعم کیک تازه را ندارند

پودر کیک های آماده از ترکیب مواد مختلف تشکیل دهنده کیک اسفنجی مانند آرد، شکر، بیکینگ پودر، طعم دهنده های مجاز و پودر تخم مرغ تولید شده اند. این پودر کیک ها با افزودن آب و قرار دادن داخل فر، آماده مصرف می شوند. البته کیفیت عطر و طعم این کیک ها به اندازه کیک های اسفنجی تازه که از تخم مرغ تازه و شیر به جای پودر تخم مرغ و آب برای تهیه شان استفاده می کنیم، نیست. به علاوه، پودر تخم مرغ خواص تخم مرغ تازه از نظر هواگیری و کمک کردن به اسفنجی ترشدن بافت کیک را ندارد و این موضوع هم یکی دیگر از دلایل بهتر بودن طعم کیکی است که با مواد اولیه تازه تهیه می شود.

● حقیقت سوم: منع مصرف خاصی برای کیک های اسفنجی وجود ندارد

سوربات کلسیم یا پتاسیم یا فرآورده هایی شبیه به این ترکیب ها، پروپیونات سدیم و مواد ضدکپک در حد ۱ تا ۳ دهم درصد به کیک های اسفنجی صنعتی افزوده می شوند که همگی جزو افزودنی های مجاز بر اساس استاندارد ایران و اداره نظارت بر مواد غذایی وزارت بهداشت هستند. البته نام هر نوع ماده افزودنی یا نگهدارنده ای باید در کنار نام مواد اصلی تشکیل دهنده، روی بسته بندی کیک ها درج شود تا اگر فردی مشکل یا حساسیت خاصی نسبت به این مواد داشت، بتواند محدودیت و رژیم غذایی خود را رعایت کند. ممکن است مصرف برخی از این مواد نگهدارنده، برای کودکان، افراد سالمند و افراد مبتلا به بیماری های خاص، مضر باشد که بهتر است محدودیت مصرف برای چنین افرادی رعایت شود. اما در کل، منع مصرف خاصی برای کیک های صنعتی در افراد مختلف وجود ندارد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *