ساخت اولین چسب مسکن ایبوپروفن

چسب ایبوپروفن

در ادامه خبری از ساخت مسکن معروف ایبوپروفن به شکل چسب داریم که از ناراحتی معده به وجود آمده از مصرف قرص در بعضی افراد جلوگیری می کند.

خیلی از بزرگسالان هنگامی که درد شدیدی را در قسمتی از بدن خود مثل سر احساس می کنند، به سراغ قرص های مسکن همانند ایبوپروفن می روند. شاید این راهکار به ظاهر بهترین باشد و بسیار سریع هم احساس درد را از میان ببرد، اما مصرف آن در معده برخی از افراد ناراحتی ایجاد می کند و در نتیجه قادر به استفاده از این دارو نخواهند بود.

به همین خاطر و به منظور رفع چنین مشکلاتی، محققان دانشگاه Warwick در انگلستان راه حلی اندیشیده اند تا مصرف داروی یاد شده، قبل از این موجب بروز بیماری های مربوط به معده نگردد و داروی تسکین دهنده، درست از همان محل درد به بدن وارد گردد و به بلعیدن و ورود قرص به معده احتیاجی نباشد.

این راهکار، «چسب ایبوپروفن» نام دارد و همانند چسب های نیکوتین در واقع نوعی پچ به شمار می رود که پس از گذاشتن روی پوست انسان، ایبوپروفن را به بدن فرد وارد می نماید.

گفتنی است که این پچ ها هنوز به مرحله تولید انبوه نرسیده اند و محققان نیز در این راستا اعلام داشته اند دست کم دو سال طول می کشد تا شاهد حضور این چسب های مُسکِن در داروخانه ها باشیم.

با اینکه در حال حاضر ژل های داروی مورد بحث در بازار موجود و قابل استفاده هستند اما مزیت این پچ ها در این است که دوز مصرفی آنها کاملا کنترل شده و معلوم خواهد بود و خاصیت ضد درد آنها نیز تا ۱۲ ساعت دوام دارد؛ این در حالیست که در مصرف ژل یاد شده فرد باید به طور مرتب آنها را در محل موردنظر استعمال نماید که این کار تا حدی خسته کننده به نظر می رسد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *