راه حل جدید اپل برای ضدآب کردن گوشی هایش

آیفون زیر آب

در ادامه خبری داریم از کمپانی اپل که قدم های جدی در راستای ضد آب کردن گوشی هایش برداشته؛ با ما همراه باشید.

اگرچه در زمان انتشار آیفون های جدید کمپانی اپل ادعایی بر ضد آب بودن آن ها نداشت، اما آزمایش های انجام شده اخیر نشان می دهد که دو تلفن همراه آیفون ۶ اس و آیفون ۶ اس پلاس مقاومت بالایی در برابر نفوذ آب دارند و اپل در این زمینه بسیار تلاش کرده. آیفونی که حتی یک ساعت کامل زیر آب هم بوده هنوز پس از بیرون آمدن کار می کند و هیچ مشکلی هم ندارد، بنابراین روز به روز به معرفی آیفون های ضد آب واقعی نزدیک می شویم.

با این حال، پورت های موجود روی هر گوشی همیشه آب را به داخل راه می دهند. از پورت هدفون گرفته تا لایتنینگ که حفره هایی بزرگ در بدنه تلفن ایجاد کرده اند. اما پتنت جدید کمپانی اپل احتمالا این مشکل را هم برطرف کرده.

ایده جالب و متفاوتی است که تا به حال کسی به سراغ آن نرفته بود، با این حال می تواند بسیار کارآمد باشد. اپل روزانه پتنت های بسیاری را به ثبت می رساند و این هم یکی از همان پتنت های بی شمار است و دلیلی بر آن نیست که ایده پشت تمامی پتنت ها را در تلفن های همراه آتی مشاهده کنیم.

آیفون زیر آب

پتنتی که روز گذشته به ثبت رسید، یک الاستومر خود ترمیم گر را نشان می دهد که پورت های ورودی را پوشانده است. ایده به این صورت است که وقتی سر کابل را وارد پورت می کنید، الاستومر فرم خود را از دست می دهد و فرو می رود و وقتی هم که کابل خارج می شود دوباره به حالت اولیه خود باز می گردد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *