افزوده شدن قابلیت کنترل موسیقی و حرکات به مایکروسافت بند

مایکروسافت بند

در بروزرسانی جدیدی که کمپانی ردموندی مایکروسافت برای مایکروسافت بند ارائه داده قابلیت کنترل موسیقی و حرکات بهاین دستگاه اضافه شده است.

اکنون کاربران با آخرین آپدیت اعمال شده بر روی دستبند سلامتی مایکروسافت می‌توانند به کنترل موسیقی بپردازند. این کنترل شامل اجرای آهنگ، متوقف کردن و یا نگه داشتن آن، رفتن به آهنگ بعدی یا آهنگ قبلی و تنظیم میزان صدا است که حالا در مایکروسافت بند پشتیبانی می‌شوند. علاوه بر این مایکروسافت با همکاری اسپاتیفای، در حال ساخت قطعه‌های موسیقی برای تعطیلات است. گفتنی است که هر برنامه ای که بتواند از طریق بلوتوث به این بند متصل شود، می تواند کنترل موسیقی را در دست بگیرد.

علاوه بر کنترل موسیقی، مایکروسافت این بند را به یکی از قابلیت‌های اپل واچ مجهز کرده است؛ این قابلیت که کاربران آن را آزاردهنده‌ترین ویژگی یاد می‌کنند، به کاربران اجازه‌ی دریافت اعلانیه‌ها هنگامی که کاربر مدت زمان زیادی نشسته است را می‌دهد. البته کمپانی مایکروسافت این ویژگی را به نحو دیگری مدیریت کرده؛ بطوریکه در صورت رضایت کاربر، این ویژگی فعال می‌شود. همچنین تنظیماتی برای غیر فعال کردن این اعلان‌ها برای یک دوره‌ی کوتاه، مثلا زمانی که قصد خوابیدن دارید هم فراهم شده است.

کمپانی مایکروسافت طراحی ویندوز خود را به بند سلامتی نیز آورده که از این‌رو گزینه‌ی مخصوص تمرینات به صورت کاشی روی بند ظاهر می‌شوند. به واسطه‌ی این گزینه می‌توان نبض ،کالری‌های سوزانده شده و طول تمرینات را چک کرد. همچنین دسترسی به تمرینات محبوب مانند یوگا و بدنسازی راحتتر شده و اطلاعات درون Microsoft Health به صورت گروهی در این دسته‌ها نشان داده می‌شود.

گفتنی است این آپدیت هم اکنون آماده دریافت و نصب بر روی مایکروسافت بند ۲ است؛ البته در حال حاضر این کمپانی بروزرسانی مذکور را برای مایکروسافت بند ۱ ارائه نکرده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *