سخت افزار هوش مصنوعی فیسبوک در اختیار مردم قرار می گیرد

هوش مصنوعی فیسبوک

در ادامه خبری داریم از کمپانی فیسبوک مبنی بر اینکه این کمپانی سخت افزار هوش مصنوعی خود را در اختیار عموم مردم قرار می دهد.

شاید این مسئله چندان به چشم نیاید، اما فیسبوک در پس زمینه فعالیت هایش، استفاده زیادی از تکنولوژی هوش مصنوعی دارد. کمپانی فیسبوک از هوش مصنوعی برای یادگیری فعالیت های مخاطبان و نیز فراهم آورد نیوزفیدهای بهتر بهره می گیرد. این هوش مصنوعی هم چنین می تواند محتویات ویدیویی و تصویری بهتری برای هر مخاطب به ارمغان آورد.

فیسبوک در اعلامیه اخیر خود گفته که آن ها می خواهند تا روشی ساده برای به اشتراک گذاشتن تکنیک ها و تکنولوژی مربوط به هوش مصنوعی را در اختیار محققین این حوزه قرار دهند و قدمی برای ساخت هوش مصنوعی پیچیده تر بردارند.

اما اکنون نوبت آن فرا رسیده که فیسبوک، سخت افزار هوش مصنوعی خود را به صورت منبع باز در اختیار عموم قرار دهد. فیسبوک اعلام داشته که به زودی، طراحی سخت افزار هوش مصنوعی پلتفرم خود را در اختیار سایر فعالان این حوزه قرار می دهد؛ سخت افزاری که اساسا با هدف به انجام رساندن عملیات های مربوط به هوش مصنوعی ساخته و تدارک دیده شده است.

در طراحی این سخت افزار، از ۸ پردازنده گرافیکی Nvidia Tesla M40 روی یک مادربورد قابل تغییر بهره گرفته شده است. کمپانی فیسبوک اظهار داشته که این دستگاه به صورت از پیش آماده در اختیار مخاطبان قرار می گیرد و نیازی نیست که کاربر در جاگذاری این قطعات کنار یک دیگر مشارکتی داشته باشد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *