سرمایه گذاری های اچ تی سی و سامسونگ روی واقعیت مجازی

واقعیت مجازی

دو کمپانی معروف اچ تی سی و سامسونگ سرمایه گذاری های هنگفتی در زمینه واقعیت مجازی کرده اند؛ با ما همراه باشید.

محصولاتی چون Gear VR سامسونگ حالا کم کم مسیر خود را به سوی بازار باز کرده اند و بنا به ادعای کمپانی ها و مفسرین، سال ۲۰۱۶، سال هدست های واقعیت مجازی و تکنولوژی جدید خواهد بود. با این وجود، تولیدکنندگان بزرگ امروزی تلفن های همراه قرار نیست از این موج عقب بمانند و طرح ها و پروژه های خود را برای آینده از همین حالا مطرح کرده اند.

کمپانی گوگل با هدست مقوایی ۲۰ دلاری اش آغازگر جنبشی میان توسعه دهندگان شد و حالا همه منتظرند تا ببینند آغاز نبرد HTC، سونی و آکیلس با هدست های وایو، پلی استیشن وی آر و آکیلس ریفت چگونه رقم خواهد خورد.

قرار بود این هدست ها اوایل سال ۲۰۱۶ منتشر شوند اما هنوز تاریخی برای هیچکدام مشخص نشده است. البته روز گذشته شنیدیم که HTC قصد دارد هدست خود را با اندکی تاخیر، در فروردین ماه عرضه کند و هیچ بعید نیست که سونی و آکیلس تاریخ مشابهی را در نظر داشته باشند.

به تازگی، کمپانی با نام Baobab Studios کار خود را در زمینه واقعیت مجازی آغاز کرده و فقط در دور اول کسب سرمایه، ۶ میلیون دلار از کمپانی هایی نظیر سامسونگ و HTC دریافت کرده است. به نظر می رسد این کمپانی ها مایلند تا هرچه زودتر و با کیفیت بهتر، محتوای مناسب برای سخت افزارشان تولید شود.

شرکت یاد شده بخشی از اولین فیلم خود با نام Invasion را برای Gear VR آماده کرد و مدعی شده که با همکاری HTC قصد دارند سال ۲۰۱۶ محتوایی ارائه دهند. به هر حال هنوز مشخص نیست که چه میزان از ۶ میلیون دلار سهم آسیایی ها بوده اما در هر صورت، جدیت کمپانی ها نشانگر این است که سال آینده به واقع سال تکنولوژی واقعیت مجازی خواهد بود و باید خودمان را برای خرید گجت های جدید آماده کنیم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *