آمار دزدی ۷۷ هزار تایی اکانت های استیم در ماه

استیم

استیم که بزرگترین و معروفترین مجمع گیمر های آنلاین است از سرقت ۷۷ هزار تایی اکانت هایش در ماه خبر داده است.

مارکت استیم، پلتفرمی است که بزرگ ترین اجتماع گیمرهای آنلاین را دور هم جمع کرده و در چنین اجتماع بزرگی، برخورد کردن با سارقین این روزها بسیار طبیعی است. طبق گفته استیم، ماهانه تقریبا ۷۷ هزار نفر اکانت های خود را به طرق مختلف از دست می دهند و سارقین کنترل آن ها را به دست می گیرند.

والو بی پرده اظهار داشت: «تمامی اکانت های استیم در خطر هستند. هر بار که ما اقدامی امنیتی صورت می دهیم، استفاده از محصول برای کاربران دشوار می سازیم. متاسفانه این بار هم یکی از دفعاتی است که مجبوریم قدمی برداریم.»

مارکت یا بازار اختصاصی استیم، ابتدا برای خرید و فروش کلاه و سلاح در بازی Team Fortress 2 مورد استفاده قرار گرفت اما بعدها و با عرضه بازی هایی همچون DOTA 2 پیشرفت بسیار کرد به حدی که با میلیون ها مشتری روزانه اش حالا دنیای اقتصاد استیم را شکل داده و همچون بازار بورس، بالا و پایین ها و دلال های خودش را دارد. فروشندگان قیمت ها را بنا به خواست خود یکباره بالا می برند یا قیمت یک آیتم را بسیار کاهش می دهند و در این میان عمده کاربران پیرو جریان هستند.

ساده ترین راه برای حفاظت از اکانت های استیم، فعال کردن Steam Guard و البته قبول نکردن درخواست دوستی افرادی است که نمی شناسید. هر از چندگاهی افرادی به شما درخواست دوستی می دهند و پس از آن لینکی برای شما می فرستند که با کلیک روی این لینک عواقب خوشی در انتظارتان نخواهد بود. به تازگی، Valve دروازه های بیشتری برای تایید هویت صاحبین اکانت در نظر گرفته اما باز هم این جریان ادامه دارد.

یکی از بزرگترین چالش ها، خصوصا برای افرادی که سرمایه بسیاری را در اکانت خود دارند، صحیح و سلامت نگه داشتن آن است. چه به صورت مستقیم و چه غیر مستقیم، سارقین در کمین اند تا حساب های کاربری را به نوعی بربایند و با تغییر رمز و ایمیل، به قیمتی مناسب بفروشند. گویا با ۷۷ هزار اکانت دزدیده شده، بازار سیاه جذابی پدید آمده.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *