پیگیری جدی تر قانون استفاده از نام حقیقی در فیسبوک

فیسبوک

بعد از بحث های فراوان روی عدم استفاده کابران از نام های حقیقی اکنون فیسبوک اعلام کرده که تصمیم ندارد این قانون اش را تغییر دهدولی تصمیم بر اقداماتی پیشگرانه برای جلو گیری از سوء استفاده کنند، اخذ کرده است.

بزرگترین و معروفترین شبکه اجتماعی جهان حالا به شکل آزمایشی ابزاری را در اختیار کاربران قرار داده که توسط آن قادراند نام های جعلی را گزارش دهند. در این حالت شما به عنوان یک شخص گزارش دهنده باید اعلام کنید که چرا تصور می نمایید شخص X، از نام اصلی اش در این شبکه اجتماعی استفاده نکرده است.

به این ترتیب کاربر گزارش دهنده صرفا نمی توانند با فشردن یک کلید، کار خود را به پایان برساند و باید دلایل خود جهت گزارشش را توضیح دهد. همین موضوع به کارکنان فیسبوک کمک خواهد کرد تا به شکلی درست تر بتوانند افرادی که از قوانین این سیاست پیروی نمی کنند را شناسایی کنند هرچند که هنوز نیز احتمال خطا در چنین شرایطی هم وجود دارد.

در حال حاضر سیاست استفاده کاربران از نام های حقیقی از این جهت مورد انتقاد قرار می گیرد که گاهی فرد به دلیل استفاده از نام واقعی خود در این شبکه اجتماعی، به سادگی پیدا شده و از سوی افرادی مورد مزاحمت قرار می گیرد. فیسبوک همچنین اعلام کرده که اگر گزارش شود که یک کاربر از نام حقیقی خود استفاده نمی کند و این مسئله اثبات گردد، ابتدا به وی زمان داده می شود تا از خود دفاع به عمل آورد. اتفاقی که قبلا نمی افتاد و خود فیسبوک در مورد اکانت کاربری تصمیم می گرفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *