احتمال عرضه اندروید ۶٫۱ در ژوئن ۲۰۱۶

اندروید

خبر های منتشر شده از گوگل از احتمال انتشار نسخه ۶٫۱ از پلتفرم  اندروید را خبر می دهند؛ با ما همراه باشید.

شایعات در مورد فعالیت های سال آتی گوگل از همه سو به گوش می رسد. از نکسوس های جدید گرفته تا بروزرسانی بعدی اندروید تحت عنوان اندروید ۶٫۱٫ جالب است بدانید که حتی در میان این شایعات، تاریخ عرضه و انتشار هم در نظر گرفته شده است.

البته باید در نظر داشت که همه گفته ها، هر چند که از زبان کارمندان کمپانی گوگل باشند، باز هم شایعه ای بیش نیستند و تا اعلام رسمی شرکت نباید آن ها را معتبر دانست. هنگام نصب اپ جدید، برنامه از شما می خواهد که به نواحی خاصی از تلفن همراه دسترسی داشته باشد و با قبول کردن آن، اجازه کافی را صادر خواهید کرد. این سیستم در اندروید ۶٫۰ تغییراتی به خود دید و حالا کمپانی گوگل می خواهد در اندروید ۶٫۱ تغییراتی دیگر به آن بدهد و یک لایه امنیتی اضافه کند تا برخی اپلیکیشن ها نتوانند  کاربران را در کسب اجازه فریب دهند.

گفته شده این بروزرسانی یا به عبارتی دیگر، اندروید ۶٫۱ قرار است در ماه ژوئن سال ۲۰۱۶ (برابر با خرداد و تیر ۱۳۹۵) عرضه شود. پیش از این نیز در مورد ارائه اندروید جدید روی HTC Perfume صحبت شده بود و یکی از اعضای تیم Google Pixel هم در این رابطه سخن گفته بود. وی گفته بود که ویژگی تقسیم صفحه میان دو اپلیکیشن (اسپلیت-اسکرین) نیز بالاخره در اندروید N رویت خواهد شد.

با این حال، گویا اندروید ۶٫۱ همچنان نام مارشملو را حفظ خواهد کرد، در صورتی که کارمند گوگل گفته بود اسپلیت-اسکرین در اندروید N می آید. گوگل هرگاه یک حرف الفبا به جلو حرکت کرده معمولا ویژگی بزرگی به اندروید اضافه کرده. برای مثال در اندروید ۲ شاهد اضافه شدن نوار جستجوی گوگل بودیم، در اندروید ۴، تم Holo و فونت Roboto افزوده شد. بعد در اندروید ۵ طراحی متریال پدید آمد و حالا در اندروید ۶ ویژگی Now on Tap اضافه شده. بنابراین احتمالا ویژگی اسپلیت-اسکرین باید به اندازه کافی بزرگ باشد که گوگل آن را تحت عنوان اندروید N ارائه دهد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *