امکان ترجمه پیام بدون جا به جایی در برنامه ها از سوی گوگل

ترجمه راحت

در ادامه خبری داریم از نشست خبری Google for India و معرفی قابلیت جدید برای ترجمه پیام ها در اپلیکیشن های مختلف؛ با ما همراه باشید.

امروز و طی رویداد خبری Google for India که در دهلی نو برگزار گردید، آقای سزار سنگوپتا، معاون بخش مدیریت محصولات کمپانی گوگل از ویژگی جدیدی در سرویس Translate گوگل پرده برداشت که قادر است پیام رسانی به زبان های مختلف را در موبایل های اندرویدی راحت تر از همیشه سازد.

سنگوپتا پیش از معرفی این قابلیت جدید بیان کرد: “فعال ترین کاربران ما در هندوستان، روزانه چندین مرتبه بین زبان هندی و انگلیسی سوئیچ می کنند و زمان زیادی را برای کپی کردن پیام های دریافتی، ترجمه آنها، نوشتن پاسخ و ترجمه مجدد پاسخ ها برای ارسال به مخاطب می گذارند.”

با توجه به این مسئله، شرکت گوگل با ارائه قابلیتی جدید در سرویس ترنسلیت قصد دارد تا انجام این کار را برای کاربران سیستم عامل اندروید تسهیل کند. از این به بعد با قابلیت جدید Tap to Translate می توانید به آسانی متن مورد نظرتان در هر جای سیستم عامل را کپی کرده و ترجمه اش را در یک پنجره شناور مشاهده کنید.

از طرفی، به کمک این ویژگی قادر هستید بدون نیاز به ترک اپلیکیشنی که در حال استفاده از آن هستید (مثلا تلگرام و واتس اپ) متنی را نوشته و پاسخ ترجمه شده را به سرعت به طرف مقابل ارسال کنید.قابلیت  Tap to Translate نه تنها از زبان های دارای حروف لاتین، بلکه از زبان های دیگر مثل هندی و عربی و کلیه زبان های حاضر در دیتابیس گوگل ترنسلیت پشتیبانی می کند.

بر اساس اعلام گوگل، ویژگی یادشده در چهار ماهه نخست سال ۲۰۱۶ به دستگاه های اندرویدی خواهد آمد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *