تلاش چینی ها برای شریک شدن با سامسونگ

سامسونگ

خبر های منتشر شده حاکی از این است که شرکت های چینی در تلاش اند تا قسمت سخت افزاری سامسونگ را تصاحب کنند.

طبق گزارشات رسیده، در چند ماه پیش تعدادی از برندهای نوپای چینی فعال در بخش تولید LCD و نیمه هادی ها، تلاش ویژه ای را برای خریداری شرکت ها و تاسیسات تولیدی کره ای به کار بسته اند که در زمینه سخت افزار فعالیت دارند. قسمت عمده این شرکت های نو پا و کارخانه هایشان از شرکای سخت افزاری حائز اهمیت سامسونگ به حساب می آیند.

بنابر گزارش Business Korea، حدود ۵۰۰ شرکت کره ای (که سایت های تولیدشان هم در داخل و هم خارج از کشور کره جنوبی مستقر هستند) برای تامین قطعات محصولات تولیدی با سامسونگ همکاری می کنند. البته تولید کننده های بزرگی چون LG و SK Hynix نیز با تعداد زیادی از این شرکت ها مستقلاً شراکت های تجاری دارند و در نتیجه آنها نیز از چنین تهدیدی مصون نیستند.

به نظر می رسد با ادامه روند سرمایه گذاری تهاجمی برندهای چینی و خرید کارخانه ها و کمپانی های تولید کننده کره‌ای، دیری نمی پاید که شرکت سامسونگ به عنوان یکی از بزرگترین سازندگان و تامین کنندگان سخت افزار در دنیا ناچار می شود بخش عمده قطعات مورد نیاز خود را از چینی ها و با شرایط آنها خریداری کند. این مسئله با توجه به رقابت شدیدی که مابین تولید کننده های بزرگ کره ای و برندهای تازه وارد چینی درگرفته، می تواند تهدیدی بزرگ برای سامسونگ و حتی LG به حساب بیاید.

باید منتظر ماند و دید روزهای پیش رو چگونه رقم خواهند خورد و غول های تکنولوژیک کره ای تا چه حد با بحران ذکر شده درگیر خواهند شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *