با نخودسبز پلو تهیه کنید

نخودپلو

نخود سبز از جمله گیاهان پرخاصیتی است که می توان با آن غذاهای متنوع و زیادی درست کنید. یکی از این غذاها نخود پلو می باشد.

نخود پلو با مرغ

مواد لازم:

پودر دارچین ۱/۴ قاشق چایخوری  .

پودر زیره سبز ۱ قاشق چایخوری  .

برگ بو ۲ عدد
ران مرغ ۴ عدد  .

برنج ۳ لیوان  .

نخود فرنگی ۱/۲ لیوان  .

پیاز ۲ عدد  .

سیر ۴ حبه
آب مرغ ۲ لیوان  .

رب گوجه فرنگی ۱ قاشق غذاخوری  .

گوجه فرنگی ۱ عدد  .

نمک مقداری

طرز تهیه : استخوان ران های مرغ را خارج کنید سپس روی ران های مرغ نمک بپاشید و ۱۰ دقیقه داخل یخچال استراحت دهید.

داخل ماهیتابه کمی روغن بریزید و روی حرارت متوسط قرار دهید و پس از اینکه داغ شد ران های مرغ را داخل ماهیتابه قرار دهید تا سرخ شوند ، پس از اینکه یک طرف طلایی شد برگردانید تا طرف دیگر مرغ نیز طلایی شود سپس کناری قرار دهید.
پیاز را خلالی خرد کنید و داخل ماهیتابه بریزید و تفت دهید تا نرم شود ( از روغن باقی مانده مرغ استفاده کنید ).

داخل قابلمه ای برنج ، نخود فرنگی ، گوجه فرنگی ریز خرد شده ، سیر رنده شده ، پیاز سرخ شده ، پودر دارچین ، پودر زیره سبز و کمی نمک بریزید ، رب گوجه فرنگی را داخل آب مرغ حل کنید و به مواد دیگر اضافه کنید و مواد را به آرامی مخلوط نمایید.
قابلمه را روی حرارت ملایم قرار دهید ، ران های مرغ سرخ شده را داخل قابلمه و روی مواد قرار دهید و ۲ عدد برگ بو را روی مرغ ها بگذارید ، در قابلمه را ببندید و با حرارت ملایم حدود ۲ ساعت بگذارید برنج و مرغ بپزد سپس در ظرف بکشید و همراه با ماست سرو کنید.

نکته ها : میتوانید به جای ران از سینه مرغ هم استفاده کنید ، مقدار آب مرغ با توجه به نوع برنج تان و پخت آن ممکن است بیشتر شود که میتوانید در صورت لزوم در اواسط پخت اضافه کنید ، به جای آب مرغ از آب معمولی یا عصاره مرغ مخلوط با آب هم میتوانید استفاده کنید.

فواید نخودفرنگی

نخود فرنگی
نخود‌فرنگی حاوی موادی است که برای سلامت استخوان مناسب می‌باشند. آنها منبعی غنی از ویتامین K1 هستند که استئوکلسین(Osteocalcin) که اصلیترین پروتئین در استخوان است را فعال می‌سازد. استئوکلسین مولکولهای کلسیم درون استخوان را جذب می‌نماید. بنابراین بدون ویتامین K1 به اندازه کافی،‌ میزان استئوکلسین کافی نمی‌باشد و معدنی‌شدن استخوان صورت نمی‌گیرد.

نخود فرنگی منبعی از فولیک اسید و ویتامین B6نیز است. این دو ویتامین در کاهش ساخت هموسستئین که مولکول خطرناکی است کمک می‌کنند. مطالعه‌ای نشان داده‌است که زنان یائسه‌ای که از کمبود میزان فولیک‌اسید خود اطلاعی ندارند بوسیله مکملهایی که فولیک اسید دارند،‌ میزان هموسستئین در آنها کاهش می‌یابد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *