طرز تهیه انواع اسکالوپ

اسکالوپ گوجه فرنگی

اسکالوپ غذایی ایتالیایی است. در این قسمت از سایت ویکی جوان طرز تهیه اسکالوپ های مرغ ، گوشت و گوجه فرنگی را آورده ایم.

اسکالوپ گوجه فرنگی

اسکالوپ گوجه فرنگی

مواد لازم:

گوجه فرنگی متوسط ۵ عدد  .

نان تست ۵ عدد  .

روغن زیتون ۳ قاشق غذاخوری

سیر ۲ حبه  .

پنیر پارمزان رنده شده ۱ لیوان  .

ریحان خرد شده ۱/۲ لیوان

طرز تهیه : فر را با دمای ۱۸۰ درجه سانتیگراد روشن کنید تا گرم شود.

نان های تست را به اندازه ۱ بندانگشت خرد کنید ، روغن زیتون را داخل ماهیتابه بریزید و روی حرارت ملایم قرار دهید تا گرم شود سپس نان های خرد شده را اضافه کنید و چند دقیقه تقت دهید تا ترد شوند.

نان های تست تفت خورده ، گوجه فرنگی های خرد شده ، سیر رنده شده ، ریحان خرد شده ، کمی نمک و فلفل را باهم مخلوط کنید و داخل ظرف فر که چرب کرده اید بریزید ، پنیر رنده شده را روی مواد بدهید و ظرف را به مدت ۳۰ دقیقه داخل فر بگذارید سپس سرو کنید.

اسکالوپ مرغ

مواد لازم

سس گوجه فرنگی: ۱ قاشق غذا خوری
پنیر مازارلا: ۲/۱ لیوان
گوجه فرنگی بدون پوست: ۱ عدد
سینه مرغ: ۱ عدد
قارچ: ۳ عدد
آب: ۲ قاشق غذا خوری
جعفری: ۵ ساقه
آرد سفید: ۳ قاشق غذا خوری
پاپریکا، پودر سیر، آویشن، روغن، نمک وفلفل به مقدار دلخواه

دستور تهیه :

ابتدا سینه مرغ را به دو قسمت تقسیم کرده و استخوانها و پوست را جدا می کنیم، هر قسمت را بصورت برش های طولی  به ۲ قسمت برش می دهیم و با استیک کوب یا گوشت کوب کمی آن ها را پهن می کنیم ( تکه های گوشت نباید سوراخ شوند )، مقداری از ادویه ها را با روغن مخلوط کرده و سینه های مرغ را داخل آن می گذاریم، گوجه فرنگی را خرد کرده و با مقداری روغن تفت می دهیم، سس گوجه فرنگی، پودرسیر، آویشن و نمک و فلفل را اضافه کرده و جعفری ها را خرد و اضافه می کنیم  کمی تفت می دهیم و آب را اضافه می کنیم و خوب مخلوط می کنیم و از روی حرارت بر می داریم، سینه های مرغ را پهن گرده و مقداری از قارچ خرد شده و پنیر را همراه مقدار کمی از سس وسط هر یک می گذاریم، کناره های را روی هم آورده و با گوشت کوب به آرامی لبه ها را می کوبیم تا به یکدیگر بسته شوند، رو و زیر مرغ را آرد زده و با مقدار کمی روغن حدود ۵ تا ۶ دقیقه سرخ می کنیم و با مابقی سس سرو می کنیم .

اسکالوپ گوشت

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

گوشت گوساله

به میزان دلخواه

۱۰۰ گرم / ۲۰۰ کالری

روغن

به مقدار لازم

۱۰۰ گرم / ۹۰۰ کالری

فلفل سیاه و نمک

کمی

۱۰۰ گرم / ۰ کالری

آبلیمو

کمی

۱۰۰ گرم / ۵ کالری

طرز تهیه اسکالوپ گوشت :

*. این خوراک از قطعات کم چربی و نازک گوساله که به شکل ورق ورق بریده شده، تهیه می شود باید رگ و ریشه گوشت خوب گرفته شود. وقتی که گوشت را به شکل ورقه ورقه بریدید، باید با گوشت کوب، آن را بگویید و چند ساعت بگذارید تا بیات شود، البته باید به آن نمک و فلفل سیاه هم اضافه کنید. روغن را داغ کرده و گوشت را در آن می ریزیم.

*. تا به مدت ۷ تا ۱۰ دقیقه خوب سرخ شود. در اواخر سرخ شدن در صورت تمایل چند قطره آبلیمو به آن اضافه کنید. گوشت که سرخ شد، آن را از ماهیتابه خارج می کنیم تا اینکه سرد و روغن آن گرفته شود. این خوراک گوشت را مانند تصویر می توانید با برنج و سیب زمینی سرخ کرده میل کنید، ضمن اینکه اگر پیاز را با جعفری خرد شده مخلوط کنید، مکمل خوشمزه ای است… البته در زمان میل کردن، می توانید گوشت را داخل ماکروویو دقایقی گرم کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *