امتیاز بالای Helio X20 در آزمایش چند هسته ای گیک بنچ

helio

چیپست Helio X20 در تست چند هسته ای بنچمارک گیک بنج توانست امتیازی بالا را به خود اختصاص دهد؛ با ما همره باشید.

چیپست ده هسته ای Helio X20 در ماه مه سال ۲۰۱۵ رونمایی شد و با اینکه چندین ماه از معرفی اش می گذرد، هنوز هیچ موبایلی از این ساخته ی شرکت مدیاتک بهره نمی گیرد.

حال اما بالاخره همین تراشه در پایگاه داده یکی از بنچمارک های قابل اطمینان به نام «گیک بنچ» رویت شده و آمار جذابی را از خود بر جای گذاشته است.

در چند ماه اخیر بیشتر خبرها و اطلاعات فاش شده از نتایج بنچمارک‌ها مربوط به پرچمدار آینده شرکت کوالکام یعنی اسنپدراگون ۸۲۰ بوده است و کمتر نامی از محصول بالارده‌ی مدیاتک به میان آمده است. اخیرا نتایج GeekBench این پردازنده اعلام شده است که نشان از قدرت بالای Helio X20 در بخش چند هسته‌ای دارد.

بر اساس آماری که از سوی گیک بنچ ارائه گشته اند، موبایلی که از تراشه یاد شده بهره گرفته، دارای نام رمز «alps mt6797» است و از روز گذشته تا کنون، ۱۰ بار در این پایگاه دیده شده.

helio

اما نکته بسیار جالبی که در مورد Helio X20 وجود دارد، کسب امتیاز بسیار بالای ۷۰۰۰ در بخش تست چند هسته ای است. حال باید توجه داشت که هنوز هم این چیپست به شکل نهایی عرضه نشده و جا برای پیشرفت و بهبود یافتن دارد. چنین نتیجه ای نه تنها چیپست های فعلی نظیر A9 اپل، اسنپدراگون ۸۱۰ سامسونگ و اگزینوس ۷۴۲۰ سامسونگ را به چالش می کشد، بلکه می تواند به راحتی حریفی برای اسنپدراگون ۸۲۰ و اگزینوس ۸۸۹۰ هم باشد.

در قسمت تک هسته‌ای این پردازنده خیلی درخشان عمل نکرده است و امتیاز ۲۰۹۴ را کسب کرده است که نسبت به رقبای بالارده‌ی خود اندک به نظر می‌رسد. این پردازنده  هنوز عملا بر روی یک گوشی استفاده نشده است و مدیاتک برای بهبود این پردازنده هنوز فرصت دارد. این نتایج تا وقتی که پردازنده بر روی یک گوشی تولید شده مورد بررسی قرار نگیرد خیلی دقیق نیستند و صرفا برای تخمین قدرت آن پردازنده مورد استفاده قرار می‌گیرند. مدیاتک برای این که در رقابت با پردازنده‌های بالارده موفق ظاهر شود باید فکری به حال عملکرد تک هسته‌ای Helio X20 بکند.

در پایان باید گفت اعداد و ارقام فقط بخشی از توانایی یک پردازنده را نشان می‌دهد. اسنپدراگون ۸۱۰ و مشکلات مربوط به تولید حرارت زیاد آن را همگان به خاطر دارند؛ این مشکل باعث فاصله گرفتن شرکت بزرگی همچون سامسونگ از کوالکام شد. Helio X20 اگر در تولید حرارت کم و مصرف بهینه‌‌ی انرژی موفق ظاهر شود به عنوان رقیبی جدی برای دیگر پردازنده‌های بالارده شناخته خواهد شد باید صبر کرد و دید عملکرد Helio X20 در موبایل هایی که احتمالا در نیمه اول ۲۰۱۶ از راه می رسند چگونه خواهد بود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *