همبرگر خانگی با گوشت گوساله

همبرگر

همبرگرهای خانگی نسبت به همبرگرهای آماده بازاری سالم تر هستند و مصرف آن ها بیشتر توصیه می شود. اما چطور یک همبرگر عالی با گوشت گوساله درست کنید.

همبرگر گوشت گوساله

مواد لازم:

گوشت قلوه گاه گوساله ۴۰۰ گرم  .

مغز نان همبرگر  ۴ عدد  .

شیر ۱ لیوان

پیاز بزرگ ۴ عدد  .

سیر ۸ حبه  .

سبزی معطر ۲ قاشق غذاخوری  .

نمک و فلفل مقدار لازم

طرز تهیه : گوشت قلوه گاه گوساله را ۲ بار چرخ کنید و داخل کاسه ای بریزید.

مغز نان همبرگر را داخل شیر بریزید و پس از چند لحظه از شیر خارج کنید و با فشار دست شیر اضافی را بگیرید ، پیاز را رنده کنید و آب اضافی اش را با فشار دست بگیرید.

نان خیس خورده ، پیاز ، سیر رنده شده ، سبزی معطر ، نمک و فلفل را به گوشت چرخ کرده اضافه کنید و با دست خوب مخلوط کنید و ورز دهید تا یکدست شود ( حداقل ۱۰ دقیقه ورز دهید ) ، مایه همبرگر را داخل کیسه فریزر بگذارید و ۱ ساعت داخل یخچال قرار دهید.

پس از ۱ ساعت مایه همبرگر را از یخچال خارج کنید و به اندازه های دلخواه تقسیم کنید ، هر تکه را به شکل گرد حالت دهید و داخل ماهیتابه سرخ یا روی باربیکیو کباب کنید سپس همراه با نان ، خیارشور ، گوجه فرنگی ، پیاز و … سرو کنید.

گوشت گوساله

گوشت گاو گوشتی است که از بدن گاو به دست می آید. معمولاً لذیذ ترین گوشت ها را از گاو نر به دست می آورند که البته اغلب، این حیوان را به منظور تولید مثل نگهداری می کنند.

زمانی که گاوها به دلیل بالا رفتن سنشان دیگر تولید مثلشان زیاد نیست، آنها را می کشند و از گوشتشان استفاده می نمایند. گوشت گاوهای پیر و همچنین گاومیش ها سفت و زبر است. به همین دلیل اغلب، این گوشت ها را برای مصارف گوشت چرخ کرده به کار می برند.

گوشت گاو یکی از رایج ترین انواع گوشت است که اغلب کشورهای جهان در تهیه ی غذاهای گوشتی خود بیشتر از این نوع گوشت استفاده می کنند. گوشت گاو جزء جدا نشدنی برخی غذاها به حساب می آید. مثلاً در تهیه ی یکی از خوراک های معروف دنیا به نام همبرگر اغلب از گوشت چرخ شده ی گاو استفاده می نمایند.

از گوشت گاو می توان استیک، مغز ران یا راسته جدا نمود یا قسمت های مختلفی از آن را چرخ کرد. البته برخی از جگر سیاه، زبان، سیرابی و شیردان و دیگر قسمت های بدن گاو هم مصارف خوراکی می کنند.

استفاده از گوشت گاو در برخی مذاهب حرام است. از جمله در مذهب هندو که چون گاو را حیوان مقدسی می دانند، بنابراین از گوشت آن هم استفاده نمی کنند. البته بسیاری از بودایی مذهب های ساکن آسیای شرقی هم با مصرف گوشت گاو مخالفند. البته استفاده از آن همچون مذهب هندو حرام نیست.

کشورهای زلاندنو، استرالیا، کانادا، مکزیک و ایالات متحده آمریکا بزرگترین تولید کنندگان گوشت در دنیا محسوب می شوند. به علاوه تولید گوشت در کشورهای آرژانتین و اروگوئه تأثیر مهمی بر اقتصاد این دو کشور دارد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *