کیک قطبی سفید با عسل

کیک قطبی

کیک قطبی، کیکی سفید است که با روکش عسلی هم ظاهری زیبا دارد هم طعم منحصر به فردی. درست کردن این کیک را به شما پیشنهاد می کنیم.کیک قطبیمواد روکش کیک

آرد ۱/۴ لیوان  .  شیر عسلی ۱ لیوان  .  کره ۱ لیوان  .  شکر ۱ لیوان

وانیل ۱ قاشق چایخوری  .  گردو خرد شده ۱/۲ لیوان  .  عسل ۶ قاشقمواد کیک قطبی
کره ۱/۲ لیوان  .  شکر ۱ لیوان  .  وانیل ۱ قاشق چایخوری

تخم مرغ ۳ عدد  .  پودر لیمو ۱/۴ قاشق چایخوری  .  آرد ۱ و ۲/۳ لیوان

بیکینگ پودر ۲ قاشق چایخوری  .  نمک ۱ قاشق چایخوری  .  شیر عسلی ۱/۲ لیوان

طرز تهیه کیک: فر را از پیش تا دمای ۱۷۵ درجه سانتی گراد گرم کنید و دو قالب دلخواه حاضر کنید.

کره و شکر را با کمک همزن کیک هم بزنید تا مخلوط مورد نظر کاملا خامه ای و زرد کم رنگ شود. تخم مرغ ها را دانه دانه با مکث در مخلوط کره وارد کنید به طوریکه بعد از شکستن هر کدام کمی صبر کنید تا کاملا میکس شود. سپس وانیل و پودر لیمو را اضافه کنید.

در یک ظرف آرد، بیکینگ پودر و نمک را باهم خوب مخلوط کنید. مواد آردی را یکی در میان با شیر عسلی درون مخلوط کره ای بریزید و هم بزنید. مواد کیک را در دو قالب تقسیم کنید و آنها را به مدت ۳۰ تا ۳۵ دقیقه در فر قرار دهید.

طرز تهیه روکش کیک: در یک شیر جوش آرد و نمک را بریزید و کم کم شیر عسلی را اضافه کنید و هم بزنید تا یکدست شود. سپس صبر کنید تا مخلوط به جوش بیاید. وقتی مایع غلیظ شد، آن را از روی حرارت بردارید و اجازه دهید تا به دمای اتاق برسد.

کره و شکر را باهم مخلوط کنید تا کاملا خامه ای شود، سپس مخلوط شیری و وانیل و عسل را به آن اضافه کنید و با هم زن کاملا هم بزنید تا مخلوطی یکدست و کرمی ایجاد شود.

وقتی کیکها حاضر شدند، آنها را از قالب بیرون بیاورید و روی یکی از آنها کمی از کرم روکش را پهن کنید و کیک دیگر را روی آن قرار دهید، سپس باقی مانده روکش را روی کیک پهن کنید و در آخر از گردوهای خرد شده روی روکش بپاشید و کیک خوشمزه سفید رنگ را سرو کنید.

عسل

مصرف عسل باکتری هایی را که آکنه ایجاد می کند، از بین می برد. با استفاده از عسل به صورت موضعی می توان زخم های دیابتی را درمان کرد.سلول های مرده پوست را از بین می برد و باعث نرمی آن می شود، خط های ایجاد شده روی صورت را کاهش می دهد و خشکی آرنج و پاشنه پا را برطرف می کند. نرم کننده حاوی عسل، از ایجاد موخوره جلوگیری می کند و باعث براقی مو می شود.روند سوخت و ساز را تسریع می بخشد و باعث کاهش وزن می شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *