فوجیتسو و اعلام جدا شدن بخش موبایل و پی سی

فوجیتسو

امروز کمپانی فوجیتسو اعلام داشت که برای بهبود بخش موبایل و پی سی برای این دو بخش کمپانی جدیدی را ایجاد می کند.

امروز فوجیتسو اعلام کرد که قصد دارد بخش‌های کامپیوتر و موبایل خود را از بدنه‌ی اصلی شرکت جدا کرده و فعالیت آن‌ها را در قالب یک شرکت جدید ادامه دهد. به این ترتیب این بخش‌ها می‌توانند بصورت مستقل عمل کرده و در بازار رقابتی لپ‌تاپ، کامپیوترهای رومیزی و همچنین موبایل‌ها عملکرد سریع‌تر و بهینه‌تری داشته باشند.

دو بخشی که از فوجیتسو جدا می‌شوند، بخش کامپیوترهای کلاینت و بخش تکنولوژی‌های متصل است که اولی وظیفه‌ی طراحی و تولید لپ‌تاپ‌ها و کامپیوترهای رومیزی را برعهده دارد و بخش دوم نیز تلفن‌های هوشمند و فناوری‌های مرتبط با آن‌ها را توسعه می‌دهد. هر دو بخش از ابتدای فوریه ۲۰۱۶ از فوجیتسو جدا می‌شوند.

آنها در بیانیه خود تلویحاْ به مرگ تدریجی کسب و کار رایانه های رومیزی اذعان کرده اند. در این بازار هر روز تفاوت میان موبایل ها و کامپیوترهای شخصی کمتر می شود. در شرایط فعلی می توان یک تلفن هوشمند معمولی را حتی با ۵۰ دلار هم خریداری کرد و با آن بسیاری از کارهایی که پیش از این با PC چندصد دلاری خود انجام می دادید را به انجام رساند.

بنابراین میزان فروش کمتر و سودها به زیان تبدیل می شوند. در نتیجه فوجیتسو با تبدیل واحد تولید رایانه های رومیزی به برندی مجزا، هم از شر ضررهای پیاپی خلاص می شود و هم به شکستش اعتراف نمی کند.
فوجیتسو دلیل این تغییر سازمانی را در دشواری متمایز سازی کامپیوترهای شخصی از رقبا و رقابت در بازار می‌داند. فوجیتسو تنها کمپانی نیست که در بازار رقابتی کامپیوترهای شخصی و موبایل با دشواری روبرو شده است و دیگر کمپانی‌های ژاپنی مانند توشیبا و وایو که روزی متعلق به سونی بود نیز شرایط نسبتا یکسانی دارند.

مدتی قبل گفته شد که شایع شده چند کمپانی بزرگ ژاپنی از جمله توشیبا، وایو و فوجیتسو قصد دارند تمام تاسیسات تولید پی سی خود را باهم یکی کنند و یک شرکت قدرتمند تحت برند وایو تاسیس نمایند. اما خبر امروز نشان می دهد که انگار مذاکرات پشت پرده تا به حال ثمربخش نبوده و دو برند دیگر تا امروز نتوانسته اند فوجیتسو را برای شراکت قانع کنند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *