شب گذشته استیم از دسترس خارج شد

استیم

فروشگاه آنلاین استیم هر سال به مناسب سال نوی میلادی تخفیف هایی برای گسترش بازی عرضه می کند که این امر موجب به وجود آمدن مشکلاتی می شود.

به مناسب سال نوی میلادی، مارکت استیم تخفیف های گسترده ای روی بازی ها عرضه می کند و کاربران این سرویس آنلاین می توانند با قیمتی بسیار کم، مجموعه بازی های خود را گسترش دهند. هجوم گسترده کاربران در این بازه زمانی، هر ساله سبب مشکلات فراوانی شده و نگرانی هایی را بر می انگیزد.

شب گذشته، برای چند ساعت، سرویس مرتبا از دسترس کاربران خارج می شد و سپس به حالت عادی باز می گشت اما بعد از یکی-دو ساعت، زبان فروشگاه از انگلیسی به روسی و چند زبان دیگر تغییر یافت. باور بر این بود که استیم زیر فشار حمله هکرها به زانو در آمده. چند دقیقه بعد نیز فروشگاه برای مدتی کاملا از دسترس خارج شد.

قبل از داون شدن کامل سایت، کاربران با مراجعه به صفحه شخصی دیگر یوزرها می توانستند اطلاعات شخصی شان را نز مشاهده کنند. ایمیل مورد استفاده، میزان پول موجود در اکانت و تاریخ خرید بازی ها همه قابل مشاهده بودند.

بهره گرفتن از استیم گارد و تضمین مخصوص اپلیکیشن موبایل استیم که فاکتورهای مهمی برای جلوگیری از به سرقت رفتن حساب توسط هکرها هستند هم در این میان هیچ نقشی نداشتند. در همین گیر و دار، والو در توییتر Steam Database نوشت که این مسئله به دلیل کَش کردن بوده و استیم توسط هکرها آسیب پذیر نشده است.

در هر صورت، اگرچه اطلاعات شخصی در معرض دید بوده اند اما هیچ گونه خطری برای اکانت های کاربری ایجاد نشده است و دیگران صرفا صفحه کَش شده ای از اطلاعات حساب را می توانستند ببینند. والو در بیانیه ای رسمی به گیم اسپات اعلام کرد که مشکل برطرف شده و هیچ اقدامی نظیر تعویض رمز عبور یا حذف کارت های بانکی از حساب استیم احتیاج نیست و همه چیز در امنیت کامل است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *