مشکلات نرم افزاری ضعف اصلی موبایل های سامسونگ

سامسونگ

در ادامه گزارشی داریم از خبرگزاری رویترز که به دلیل اصلی کاهش درآمد سامسونگ از بخش گوشی پرداخته است؛ با ما همراه باشید.

خبرگزاری رویترز گزارش می دهد که طبق گفته های مدیران حال حاضر و سابق این کمپانی، تجربه کاربری نرم افزاری بزرگترین و اصلی ترین مشکل گوشی های سامسونگ است اما فرهنگ «سخت افزار پرست» کره ای ها، به نوآوری در بخش نرم افزاری اجازه نمی دهد.

یکی از مدیران حال حاضر که خواسته نامش فاش نشود، به رویترز اعلام کرده: «در میان مدیران ارشد، بی اعتمادی عجیبی بر بخش نرم افزاری، سرویس ها و کسی که بتواند آنها را شکلی عالی مدیریت کند حاکم است.»

این شخص در باره سرویس هایی نظیر Milk Video (ابزاری برای به اشتراک گذاری ویدیوها در میان کاربران موبایل های سامسونگ) و اپلیکیشن پیام رسان ChatOn سخن می گوید که هیچ کدام با استقبال کاربران مواجه نشدند.

همه این ها در حالی هستند که صرفا ماه گذشته خبر رسیده بود که کمپانی سامسونگ با همکاری شرکتی معروف در زمینه طراحی تجربه کاربری، در پی بهبود شرایط روکش نرم افزاری اش برای پلتفرم اندروید است.

رویترز همچنین طبق گفته های منابع اش خبر می دهد که کمپانی مورد بحث از فرهنگی خاص بهره می برد که در واقع، همواره سخت افزار محصولات را در مرحله اول قرار داده و همین موضوع باعث جلوگیری از رشد نوآوری نرم افزاری می شود.

مدیر اسبق این کمپانی به منبع یاد شده می گوید: «مدیران ارشد سامسونگ به شکل ذاتی، “نرم افزار” را درک نمی کنند و تلاش دارند در بخش سخت افزاری برتر باشند. همین موضوع منجر به آن شده که در بخش سخت افزاری اکنون سامسونگ جلوتر از سایر رقبا باشد اما در قسمت نرم افزاری، عقب تر از رقبا.»

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *