زیدان در دو راهی خامس یا ایسکو

زیدان

سرمربی تیم کهکشانی ها در دو راهی ایسکو و خامس گیر کرده است. نه می تواند هافبک ثابت خود خامس را کنار بگذارد نه می تواند از ایسکو بگذرد.

رئال مادرید امروز از ساعت ۱۸٫۳۰ در برنابئو به مصاف خیخون خواهد رفت در حالیکه همچنان تردیدها در مورد حضور ایسکو یا خامس در ترکیب ثابت، ذهن زیدان را به خود مشغول کرده است.

فصل گذشته خامس که به تازگی با ۸۰ میلیون یورو به رئال پیوسته بود توانست به گزینه اصلی خط میانی کهکشانی ها زیر نظر آنچلوتی تبدیل شود و ایسکو هر زمان که او یا مودریچ مصدوم بودند، فرصت حضور در میدان را پیدا می کرد اما کاریزمای آنچلوتی به قدری بالا بود که نیمکت نشینی ایسکو، اعتراضی از سوی این ستاره اهل مالاگا به دنبال نداشت اما در فصل جاری اوضاع با بنیتس کاملا متفاوت بود.

ایسکو فصل را به عنوان بازیکن ثابت شروع کرد و خامس بود که در اولین بازی رئال برابر خیخون روی نیمکت نشست. ایسکو تا هفته ۱۲ بصورت متناوب در ترکیب ثابت قرار داشت اما به یکباره مورد غضب بنیتس قرار گرفت و در ۴ بازی متوالی تنها ۱۲ دقیقه فرصت حضور در میدان را پیدا کرد. وضعیت خامس نیز کم و بیش به همین منوال بود بطوریکه تا بدینجای فصل، ایسکو ۱۴۳۶ دقیقه(۶۲ درصد دقایق ممکن) و خامس نیز تنها ۷۴۲ دقیقه یعنی ۳۱ درصد دقایق ممکن برای رئال بازی کرده اند.

با برکناری بنیتس و آمدن زیدان، سرمربی فرانسوی ترجیح داد در اولین بازی ای که روی نیمکت رئال می نشست(برابر دپورتیوو) از ایسکو بجای خامس در ترکیب ثابت استفاده کند و خامس در نیمه دوم وارد زمین شد. هر دو بازیکن پیشنهادات خوبی از لیگ برتر دارند؛ سیتی خواهان ایسکو و یونایتد نیز به شدت در اندیشه جذب خامس رودریگر است و راضی نگاه داشتن این دو ستاره، به یکی از دغدغه های جدی زیدان در این روزها بدل شده است.

مودریچ و کروس، بازیکنانی هستند که حضورشان در خط میانی حتمی است و زیدان باید امروز نیز از میان ایسکو و خامس یکی را انتخاب کند. شاید نیمکت نشینی دوباره خامس، این ستاره کلمبیایی را بیشتر از گذشته به فکر جدایی در فصل بعد بیندازد و این بر دشواری های کار زیدان در روزهای ابتدایی حضورش در رئال مادرید خواهد افزود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *