تصمیم اپل برای هزینه اشتراک برای سرویس iTunes Radio

ایتیونز رادیو

بر اساس خبر های منتشر شده از کمپانی اپل برای استفاده از سرویس iTunes Radio باید هزینه اشتراک پرداخت نمایید.

اپل امروز به تمامی کاربران سرویس iTunes Radio ایمیلی ارسال کرد و متذکر گشته تمامی آگهی ها از این سرویس حذف خواهند گشت و از هشتم بهمن ماه (۲۸ ژانویه) فقط مشترکان اپل موزیک می توانند از این سرویس استفاده نمایند.

iTunes Radio به همراه تغییرات زیاد در iOS 7 معرفی شد و گوش دادن به آن رایگان بود. البته اپل هزینه‌های این سرویس خود را از طریق تبلیغات تامین می‌کرد. با معرفی سرویس موسیقی اپل، iTunes Radio نیز به سمت این سرویس سوق پیدا کرد و در نهایت حالا این شرکت سعی دارد تا با ادغام کردن این دو سرویس کاربران رادیویی خود را نیز به سمت اپل موزیک بکشاند.

این تصمیم شرکت اپل، مشترکان iTunes Match که تاکنون به صورت رایگان به ایستگاه های بدون آگهی دسترسی داشته اند را نیز شامل می شود و آنها نیز باید از انتهای ماه جاری میلادی به منظور استفاده از سرویس یاد شده حتما مشترک سرویس موسیقی اپل باشند.

اشتراک سرویس iTunes Radio ماهانه ۱۰ دلار هزینه در بر دارد و پس از اجرای طرح مورد بحث فقط ایستگاه رادیویی Beats 1 به طور رایگان در دسترس کابران خواهد بود. بد نیست بدانید که متوقف نمودن ارائه خدمات ایستگاه های رادیویی به صورت رایگان و بر مبنای آگهی های تجاری، یکی از پیامدهای توقف کسب درآمد اپل از طریق سرویس iAd به شمار می رود.

رادیوی آیتونز ایستگاه هایی را ارائه می دهد که قبلا توسط اپل برنامه ریزی شده یا این ایستگاه ها بر اساس پلی لیستی اجرا می گردند که به صورت خودکار بر اساس خواننده ها یا آهنگ هایی که کاربر انتخاب نموده، ایجاد شده است.

با این تصمیم اپل به صورت جدی برای رقابت با اسپاتیفای آماده می‌شود تا سعی کند کاربران را به سمت اپل موزیک کشانده و از سرویس باسابقه‌ی اسپاتیفای پیشی بگیرد.

در آخر لازم به یادآوری است که این ایستگاه ها بدون تغییر در زیر مجموعه سرویس اپل موزیک باقی خواهند ماند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *