سایه ویندوز ۱۰ بر پردازنده های جدید

ویندوز ۱۰

بر اساس خبر های منتشر شده پردازنده های جدید کمپانی های اینل، کوالکام و ای ام دی فقط با ویندوز ۱۰ کار می کنند.

اینطور که پیدا است مایکروسافت تصمیم دارد همه سیستم عامل‌های دسکتاپ قبل از ویندوز ۱۰ خود را به فراموشی بسپارد. این کمپانی بزرگ مستقر در ردموند اعلام کرده که نسل‌های بعد پردازنده‌های اینتل، AMD و کوالکام برای کار روی سیستم شما نیاز به ویندوز ۱۰ خواهند داشت. تا به حال از اینکه دستگاه‌های قدیمی قادر نباشند ویندوز‌های جدید را پشتیبانی کنند یک نگرانی بزرگ بود اما اکنون انگار همه چیز برعکس در حال اتفاق افتادن است و کمپانی مایکروسافت به همراه همکاران خود تصمیم گرفته تا پشتیبانی سیستم‌های جدید از ویندوز‌های قدیمی را قطع کند.

کمپانی مایکروسافت در یادداشتی در بلاگ خود نوشت:

«ویندوز ۱۰ تنها پلتفرمی خواهد بود که پردازنده‌های آینده اینتل Kaby Lake، کوالکام ۸۹۹۶ و AMD مدل Bristol Ridge توانایی پشتیبانی دارند.»

ظاهرا قرار است این سیاست جدید مایکروسافت با پردازنده SkyLake تولید شده توسط اینتل اجرایی شود.
برای کسانی که در حال حاضر از سیستم‌های مجهز به پردازنده اسکای لیک استفاده می‌کنند، این سیاست آغاز شده و این سیستم‌ها دیگر از ویندوز‌های پیشین پشتیبانی نخواهند کرد. مایکروسافت تنها برای مشتریان سازمانی خود پیشنهاد پشتیبانی ۱۸ ماهه‌ای می‌دهد که این سیستم‌های مجهز به اسکای لیک تا اواسط ۲۰۱۷ همچنان بتوانند از ویندوز ۷ و ۸.۱ پشتیبانی نرم‌افزاری داشته باشند. پس از این دوره تنها بروزرسانی‌های امنیتی و بسیار مهم برای ویندوز ۷ و ویندوز ۸.۱ ارسال خواهد شد. البته مشتریان و سازمان‌ها همچنان می‌توانند سیستم‌هایی خریداری کنند که از پردازنده جدید اسکای لیک اینتل پشتیبانی نمی‌کند.

البته این سیاست جدید به این معنی نیست که ویندوز ۷ و ۸.۱ به صورت کلی دیگر پشتیبانی نخواهد شد، بلکه مایکروسافت هنوز بروزرسانی‌های جدید را به ترتیب برای ویندوز‌های ۷ و ۸.۱ تا سال‌های ۲۰۲۰ و ۲۰۲۳ منتشر خواهد کرد.

این تغییر در سیاست‌های مایکروسافت قطعا باعث خوشحالی همکاران سازنده پردازنده مایکروسافت خواهد شد و کاربران بیشتری را به سمت ویندوز ۱۰ سوق خواهد داد. مایکروسافت از آغاز گفته بود که به ویندوز ۱۰ به عنوان آخرین سیستم عامل دسکتاپ خود فکر می‌کند و به جای یک محصول آن را یک سرویس می‌داند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *