رسیدگی دوباره به پرونده ۹ ساله ایکس باکس ۳۶۰

ایکس باکس

دادگاه عالی آمریکا رسیدگی به شکایتی که ۹ سال پیش از کنسول بازی ایکس باکس ۳۶۰ مایکروسافت شده بود را دوباره آغاز کرده است.

۹ سال قبل، پرونده قانونی نامتعارفی از سوی یکی از طرفداران کنسول ایکس باکس ۳۶۰ مایکروسافت تشکیل شد و وی، شکایت خود نسبت به نقص فنی کنسول مورد بحث و نیز خط افتادن روی دیسک بازی های ویدیویی را به دادگاه عالی ایالات متحده برد.

روز جمعه گذشته، تصمیم بر آن گرفته شد که پرونده مسئله مذکور بار دیگر باز شده و مورد بررسی قرار گیرد. شاکی پرونده مدعی است که نقصی فنی در کنسول ایکس باکس ۳۶۰، سبب می شود که به دیسک بازی های ویدیویی صدمه وارد شود و به دلیل ایجاد خط و خش روی دیسک، دیگر قادر به استفاده از آن نخواهید بود.

شاهدان پرونده می گویند که کمپانی مورد بحث از وجود این مشکل و خط افتادن روی دیسک های داخل کنسول باخبر بوده است؛ مشکلی که در صورت جا به جا کردن کنسول و یا قرار دادن آن به صورت عمودی رخ می داد. از سوی دیگر، یکی از شاهدان پرونده، که خود برنامه نویس نیز هست، گفته که مایکروسافت حداقل سه راه حل برای برطرف کردن مشکل پیش روی داشته که یکی از آن ها، تنها ۵۰ سنت به هزینه تولید دستگاه می افزود.

پرونده این موضوع، تا به حال از چندین مرحله قانونی عبور کرده؛ اما با این حال هیچوقت دادگاه رسمی مربوط به آن تشکیل نشد. در همین حال، کمپانی مایکروسافت عقیده دارد که نباید پرونده وارد مراحل رسمی شود چرا که ادعاهای شخص شاکی پیش از این رد شده و البته، مسئله مربوط به بیش از ۹ سال پیش است و حالا با نسلی جدید از کنسول های بازی روبرو هستیم.

در هر صورت، این پرونده سبب شد که کمپانی مایکروسافت تا سال ۲۰۰۸ میلادی، بیش از ۵۵۰۰۰ گزارش درباره این مسئله دریافت کند. اما ردموندی ها نیز معتقد هستند که این اشکال، تنها در صورت استفاده نادرست از دستگاه و از سوی مخاطب به وجود می آید. کنسول بازی نسل هفتمی ایکس باکس ۳۶۰ در سال ۲۰۰۵ عرضه شد و تا به امروز بیش از ۸۴ میلیون واحد فروخته است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *