سالاد عدس شامی سبک برای افراد رژیمی

سالاد عدس

این سالاد بر پایه عدس تهیه می شود و با توجه به خاصیت لاغرکنندگی عدس نوعی سالاد رژیمی است. اما این سالاد شامی بی نظیر است.مواد لازم برای تهیه سالاد رژیمی عدس :

سس خردل : یک قاشق غذا خوری
سیر خرد شده : ۲ قاشق چای خوری
نمک : سه چهارم قاشق چای خوری
فلفل سیاه : سه هشتم قاشق چای خوری
عدس خشک : یک و یک چهارم فنجان
تخم مرغ بزرگ : ۶ عدد
روغن زیتون کاملا خالص : ۳ قاشق غذا خوری
سرکه انگور قرمز : ۳ قاشق غذا خوری
فلفل دلمه ای قرمز، مکعبی شده : یک و یک چهارم فنجان
پیازچه خرد شده : یک دوم فنجان
قطعات کرفس : یک دوم فنجان
شاهی : ۸ فنجان

طرز تهیه  :

عدس ها را در یک ماهی تابه متوسط قرار دهید. درون ماهی تابه آب بریزید، طوری که تا ۷ سانت بالای عدس ها بیاید. آب درون ماهی تابه را به جوش بیاورید، شعله را پایین بکشید و اجازه دهید عدس ها ۲۰ دقیقه بجوشند. عدس ها را از ماهی تابه خارج کنید و گرم نگهشان دارید. به یک ماهی تابه بزرگ با عمق ۸ سانت آب اضافه کنید.
آب درون ماهی تابه را به جوش بیاورید، سپس تخم مرغ ها را اضافه کنید، و اجازه دهید ۵ دقیقه و ۳۰ ثانیه بجوشند. تخم مرغ ها را از ماهی تابه بیرون بیاورید و درون آب یخ قرار دهید، اجازه دهید ۵ دقیقه درون آب یخ بمانند، سپس بیرون بیاوریدشان و پوست بکنید.
روغن زیتون، سرکه، خردل، سیر، نمک و یک چهارم قاشق چای خوری فلفل سیاه را در یک کاسه متوسط با هم ترکیب کنید، با یک هم زن خوب بهم بزنیدشان. ۲ قاشق غذا خوری از این ترکیب را کنار بگذارید.
عدس، فلفل دلمه ای، پیاز، و کرفس را به باقی مانده ی ترکیبی که درست کردید اضافه کنید، به آرامی بهم بزنید. دو قاشقی که از ترکیب کنار گذاشتید و شاهی ها را در یک کاسه بزرگ بریزید، خوب بهم بزنید تا شاهی ها آغشته شوند. شش بشقاب آماده کنید.
در هر شش بشقاب سه چهار فنجان از ترکیب عدس و حدود یک فنجان ترکیب شاهی قرار دهید. تخم مرغ ها را از طول به دو قسمت تقسیم کنید، و در هر بشقاب قرار دهید.
باقی فلفل سیاهی که مانده را روی همه بشقاب ها بپاشید.

مشتاقان لاغری عدس بخورند:

محققان می گویند مواد غذایی مانند عدس که به آهستگی انرژی رها می کنند بیش از غذاهایی که به سرعت قند را وارد جریان خون می کنند در کم کردن وزن مؤثرند. ساده تر این که: بعد از خوردن غذا، بدن آن را به اجزا تشکیل دهنده اش می شکند و یکی از این اجزا قند است. میزان شکسته شدن غذاهای گوناگون ، متفاوت است. برای مثال آزاد شدن قند عدس طولانی مدت است، در عین حال نان سفید به طور ناگهانی وبه سرعت قند را رها کرده و وارد جریان خون می کند. این ویژگی به گمان محققان برای کم کردن وزن در افراد چاق اهمیت دارد و ریسک برگشت به چاقی را نیز کاهش می دهد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *