از دوشنبه اندوهگین چه میدانید؟

دوشنبه

آیا تاحالا شده است که یک روز برایتان بسیار غم انگیز باشد و در آن خاطره بدی داشته باشید. با توجه به درک این موضوع درمورد روز دوشنبه غمگین بیشتر بدانید.

همیشه گفته‌اند هر کسی می‌تواند روزش را خودش بسازد. اما در برخی کشورهای جهان اعتقاد دارند که دوشنبه (دو روزپیش) افسرده‌ترین روز سال میلادی بوده و دیگر بدتر از این روز وجود ندارد!

دوشنبه اندوهگین یا Blue Monday نامی است که برخی به سومین دوشنبه ماه ژانویه هر سال داده‌اند. Blue به معنای مشهور رنگ آبی در زبان انگلیسی به معنای احساس افسردگی یا اندوه هم به کار می رود.

این نام در زمان یک کمپن تبلیغاتی شبکهٔ تلویزیونی اسکای تراول( Sky Travel) در سال ۲۰۰۵ میلادی رواج پیدا کرد. این گروه عقیده دارند که بر اساس یک فرمول عجیب و غریب این تاریخ را به دست آورده‌اند. اما خیالتان راحت باشد که دانشمندان کلا ماجرا را رد کرده‌اند و گفته‌اند اصولا تعیین یک روز خاص در سال به عنوان شاد‌ترین یا افسرده‌ترین روز هیچ پایه علمی ندارد.

به گفته محققان در صورتی که هر کسی سبک درست زندگی و تکنیک‌های زندگی سالم را یاد بگیرد میتواند وضعیت روزهای خود را کنترل کند و هر روز برایش بهترین روز سال باشد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *