کمین نیروهای عراقی و هلاکت صدها داعشی

کشته شدن داعشی ها

طبق خبرهای منتشر شده در پی عملیات گسترده نیرو های عراقی صد ها تن از نیرو های داعش به هلاکت رسیده و مهمات آن ها منهدم شده است.

به گزارش ویکی جوان به نقل از مشرق: تصاویر به دست آمده از دوربین های تروریست های داعش بعد از هلاکت آنها، تحرکات اولیه آنها برای اجرای عملیات تروریستی شان در محورهای عملیات در استان صلاح الدین را نشان می دهد.

فرماندهان نظامی عراقی عنوان کردند، عناصر داعش با پشتیبانی همقطاران خود در حلب و نینوا، این عملیات را آغاز کردند، اما حمله آنها با شکست شدید و پیش بینی نشده ای مواجه شد.
با وجود اینکه گروهک تروریستی داعش ۴۰۰ نیروی ویژه را برای عملیات “حمله نهایی” اختصاص داده بود، اما فرماندهان میدانی بر این باورند که دلیل شکست داعش در دستیابی به نفوذ در این منطقه، اطلاع فرماندهی نیروهای مشترک از تصمیم این گروهک تروریستی مبنی بر آغاز مجموعه حملاتی به نیروهای عراقی واقع در خط مقدم بود.

سروان محمود السعدی، مسؤول اطلاع رسانی فرماندهی پلیس عراق در مصاحبه اش با خبرنگار العالم اعلام کرد: در این حمله برخی از تروریست ها خودروهای متعلق به مقر فرماندهی خود در استان حلب و برخی دیگر هم خودروهای متعلق به مقرشان در استان نینوا را در اختیار داشتند. شمار این عناصر بیش از ۴۰۰ نفر بود و خودشان را برای عملیاتی تحت عنوان “حمله نهایی” آماده کرده بودند تا بتوانند مسیر ارتباطی منطقه “الفتحه” تا “العلم” را تحت کنترل درآورند.

سرلشکر ستاد عماد العقابی فرمانده تیپ پنجم پلیس عراق در این خصوص به شبکه العالم گفت: عملیات اطلاعاتی ما باعث شکست تروریست ها در دستیابی به اهدافشان در این عملیات بود و نیروهای پلیس عراق کلیه برنامه ریزی ها و اقدامات تروریست ها را زیر نظر گرفته بود.

العقابی اضافه کرد: منابع اطلاعاتی در زمینه چگونگی برنامه ریزی و اجرای عملیات و به هلاکت رساندن عناصر تروریستی به ما کمک کردند و اطلاعات زیادی در اختیار ما قرار دادند.

به دنبال شکست بزرگ تروریست ها در عملیات موسوم به “حمله نهایی” مناطق شمال و شرق تکریت شاهد آرامش و ثبات امنیتی بود. به طوری که از پنج روز پیش تاکنون هیچ گونه تحرکی از سوی گروهک تروریستی داعش در این زمینه گزارش نشده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *