لو رفتن میزان درآمد گوگل از اندروید توسط اوراکل

گوگل

در ادامه خبری داریم از کمپانی گوگل و فاش شدن میزان درآمد این کمپانی از پلتفرم اندروید؛ با ما همراه باشید.

طبق گزارش بلومبرگ، به تازگی یک وکیل، میزان رقم دقیق درآمد گوگل از اندروید را نزد شرکت اوراکل فاش کرده است. به لطف اوراکل و وکیل شان، حالا می دانیم که گوگل از طریق اندروید، درآمدی ۳۱ میلیارد دلاری و حاشیه سود ۲۲ میلیارد دلاری داشته است.
پرونده شکایت اوراکل از کمپانی گوگل، سال ۲۰۱۰ تنظیم شد و در آن، ساکنین مانتین ویو به استفاده از ورژن دستکاری شده جاوا (که تحت تملک اوراکل است) برای توسعه اندروید متهم شدند. گوگل در دادگاه های ابتدایی پیروز میدان بود اما بعدها ترازو به سمت اوراکل سنگینی کرد. سال گذشته، دادگاه عالی ایالات متحده آمریکا رای را به نفع اوراکل صادر نمود و حالا بحث بر سر میزان غرامتی است که باید پرداخته شود.

این اعداد و ارقام اخیرا در جلسه دادگاهی که طرفین آن اوراکل و گوگل بوده اند اعلام شده و وکلای گوگل نیز حالا ادعا می کنند که میزان درآمدهای کمپانی محرمانه است و نباید اینگونه فاش می شد و لو رفتن آن به کسب و کار گوگل ضربه وارد می کند.

اوراکل در مورد اینکه چگونه به اطلاعات، دست یافته سخنی به میان نیاورده است اما اگر اعداد و ارقام صحیح باشد، درآمدزایی اندروید از زمان پیدایش تاکنون، کمتر از درآمد اپل، صرفا در سه ماهه انتهایی سال ۲۰۱۵ بوده که در این بازه زمانی، اهالی کوپرتینو ۳۲٫۲ میلیارد دلار درآمد داشتند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *