اپل و ثبت رکوردی جدید در فروش آیفون در هند

آیفون

آمار و ارقام منتشر شده حاکی از افزایش فروش گوشی های آیفون اپل در هند را دارد که باعث به وجود آمدن رکوردی جدید برای کمپانی اپل است.

طبق آمار و اطلاعات منتشر شده توسط شرکت Counterpoint Research، فروش آیفون در کشور هند به شدت افزایش یافته است. گفته می شود که در سه ماهه انتهایی سال گذشته، کمپانی اپل ۸۰۰ هزار واحد آیفون به هند ارسال کرده که به نسبت ۵۰۰ هزار واحد سال گذشته، رشدی قابل توجه داشته است.
در این گزارش گفته شده که تقریبا ۳۰ درصد کل فروش مربوط به iPhone 5s بوده است و ۵۰ درصد دیگر را آیفون ۶s و ۶s Plus تشکیل داده اند. در سال ۲۰۱۴، آیفون های جدید اپل، تقریبا ۷۰ درصد کل فروش را شامل می شدند.

اپل با ارائه تخفیف های اساسی تصمیم دارد تا فروش بالای تلفن های همراهش را در این کشور تضمین کند، این در حالی است که آیفون ها قیمت بالاتری نسبت به دیگر گوشی های همراه دارند. حتی با وجود تخفیف ها، ۸۰۰ هزار واحد صرفا مربوط به آیفون های جدید نیست، بلکه مدل های قدیمی هم بخشی از آن را تشکیل داده است.

در حالی که حالا اپل آیفون های بیشتری می فروشد اما نیمی از این فروش، مخصوص به نسل های پیشین است. چنین آماری، هر چقدر امیدوار کننده باشد، در سوی دیگر، نگران کننده نیز هست. کمپانیمورد بحث امید دارد تا پس از کسب مجوزهای لازم، اپل استورهای خود را در این کشور برقرار کرده و رکورد فروش سال ۲۰۱۵ را هم بشکند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *