عربستان و آماری باورنکردنی در کودک آزاری جنسی

عربستان

آمار و ارقام منتشر شده از گسترش آزار و اذیت جنسی کودکان در کشور عربستان سعودی حکایت دارد؛ با ما همراه باشید.

به گزارش ویکی جوان به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان: به نقل از پایگاه خبری شبکه العالم، آمار منتشر شده از گسترش پدیده آزار جنسی کودکان در عربستان سعودی حکایت دارد.

طبق پژوهش منتشر شده در نشریه سعودی الریاض؛ ازهر ۴ کودک سعودی یک نفر در معرض تجاوز یا آزار جنسی قرار می گیرد.

آمار و ارقام موجود بیانگر این است که ۶۱ درصد آزارجنسی کودکان سعودی توسط یکی از نزدیکان کودک یا کسانی که با آنان روابط خانوادگی دارند اتفاق افتاده و ۶۲ درصد از کودکان نیز از بیان واقعیت درباره عامل آزار جنسی، خودداری می کنند و حدود ۵۰ درصد از کودکان در رده سنی ۱۴ سالگی در معرض آزار جنسی قرار گرفتند.

در پی انتشار این آمار تکان دهنده، به تازگی گروهی در عربستان پویشی به نام “دست از سرم بردارید” برای مبارزه با این پدیده و گسترش آن و حمایت از قربانیان آزار جنسی کودکان به راه انداخته اند.

اعضای پویش “دست از سرم بردارید” که متشکل از ۷ دانشجوی دختر سعودی از دانشگاه الملک عبدالعزیز است، در چارچوب یک برنامه داوطلبی فعالیت خود را آغاز کرده اند و با انتشار لوح های فشرده و جزوات، خانواده ها را از ابعاد این پدیده و روش های مقابله با آن آگاه می کنند.

اعضای این گروه مسئولیت آگاه سازی مردم را نسبت به این پدیده و کمک به پدران و فرزندان جهت برخورد با این پدیده شوم اجتماعی را بر عهده دارند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *