آیپد مینی پرفروش ترین تبلت اپل

ایپد مینی

آمار منتشر شده از فروش اپل حاکی از افزایش فروش آیپد مینی در سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۵ است؛ با ما همراه باشید.

در یکی دو سال اخیر با گسترش فبلت هایی با صفحه نمایش های بزرگ، فروش تبلت ها با افت قابل توجهی مواجه شده است. این افت حتی دامن برندی که برای اولین بار این شاخه از محصولات را ایجاد کرده را هم گرفته.

براساس بررسی های جدید انجام شده در کشور آمریکا، سری تبلت های مینی اپل با سهم ۴۷ درصدی، پرفروش ترین تبلت های این کمپانی در سه ماهه آخر سال ۲۰۱۵ بوده اند. البته اگر تک تک محصولات را در نظر بگیریم، iPad Air 2 همچنان محبوب ترین آیپد اپل است. دو آیپد Air موجود در سبد محصولات اپل، روی هم ۴۰ درصد از سهم فروش تبلت های شرکت ساکن کوپرتینو را در اختیار دارند.

براساس نتیجه‌ی آovین تحقیق صورت گرفته توسط Consumer Intelligence Research Partners آیپد مینی در سه ماهه‌ی چهارم سال ۲۰۱۶ میلادی از نظر فروش بهترین آمار را به خود اختصاص داده است، حال آنکه آیپد پرو این کمپانی نیز موفق شده تا سهمی ۱۲ درصدی را از فروش تبلت‌های اپل به خود اختصاص دهد.

با وجود اینکه آیپد ایر ۲ اپل همچنان به عنوان بهترین تبلت این کمپانی از نظر فروش در سه ماهه‌ی چهارم سال ۲۰۱۵ میلادی به شمار می‌رود و هر دو نسخه‌ی آیپد ایر موفق به کسب سهمی ۴۰ درصدی در میزان فروش شده‌اند، اما آیپد مینی‌های اپل نیز از رشد خوب فروش در سه ماهه‌ی چهارم سال ۲۰۱۵ برخوردار بوده‌‌اند، بطوریکه فروش آیپد مینی در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته افزایش یافته و از ۳۲ درصد به ۴۷ درصد رسیده است.

اطلاعات ارائه شده حکایت  از این دارد که آیپد مینی ۲ که در سال ۲۰۱۳ روانه‌ی بازار شده محبوب‌ترین نسخه‌ی آیپد مینی است که می‌توان دلیل آن را قیمت پایین این محصول خواند. در کنار این نسخi& آیپد مینی ۳ بخش بزرگی از فروش در فصل پاییز را به خود اختصاص داده است. آیپد مینی ۳ تفاوت چندانی با آیپد مینی ۲ ندارد و فقط می‌توان در آن از سنسور اثر انگشت با امکان انتخاب نسخه‌ی طلایی یاد کرد.

ایپد مینی
تحقیق مذکور از میان ۵۰۰ نفر از خریداران محصولات اپل در فروشگاه های رسمی این برند انجام شده است. در نمودار زیر می توانید سهم فروش تمام آیپدها را در مقایسه با هم و همچنین در مقایسه با مدت مشابه در سال ۲۰۱۴ مشاهده کنید.

با وجود افزایش فروش آیپد مینی‌های اپل در مقایسه با مدت مشابه سال ۲۰۱۴، همچنان شاهد کاهش فروش کلی تبلت‌های اپل هستیم. بسیاری از کارشناسان دلیل اصلی کاهش فروش تبلت‌ها و مخصوصا آیپد‌های اپل را همه‌گیر شدن فبلت‌ها یا گوشی‌های هوشمند با صفحه‌ی نمایش بزرگ می‌خوانند. اپل نیز از سال ۲۰۱۴ میلادی در کنار آیفون خود، نسخه‌ای مجهز به نمایشگر ۵.۵ اینچی را نیز به فروش می‌رساند.

بسیاری از مردم دوست دارند تا با خرید یک لپ‌تاپ و فبلت، صرفه جویی کرده و بتوانند با این دو گجت نیاز برای تبلت را پوشش دهند. در مقایسه با آیپد پرو، کاربران می‌توانند مک‌بوک‌های اپل را بخرند که با وجود قیمت بالاتر، قدرت بیشتری را در اختیار کاربران قرار داده و امکانات بهتری را نیز به وی عرضه می‌کنند. در صورتی که آیپد پرو را با بهره‌گیری از کیبورد و قلم طراحی شده برای آن خریداری کنیم، تفاوت قیمت چندانی با ارزان‌ترین مک‌بوک‌های اپل نخواهد داشت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *