ژله توت فرنگی دورنگ مناسب ولنتاین

ژله توت فرنگی

این ژله با پودر ژله توت فرنگی و بستنی یا خامه تهیه می شود و برای روز عشق گزینه مناسبی است. طرز تهیه این ژله راحت است و حدود ۱۰ ساعت زمان نیاز دارد.

مواد اولیه:

آب جوش ۵ پیمانه
آب سرد ۵ پیمانه
خامه فرم گرفته برای تزیین
پودر ژله توت فرنگی ۵بسته
توت فرنگی برای تزیین
خامه (یا بستی وانیلی) ۲ پیمانه

طرز تهیه:

لایه ۱:

یک پیمانه آب جوش را با یک بسته پودر ژله توت فرنگی مخلوط کنید .بعد به روش بن ماری (حرارت غیر مستقیم )سعی کنید تا ذرات ژلاتین کاملا حل بشن.بعد یک پیمانه هم آب سرد اضافه کنید و هم بزنید و بین لیوان ها به طور مساوی تقسیم کنید .و حدود ۱ الی ۲ ساعت در یخچال بگذارید تا ژله ببنده.

لایه ۲:

ژله رو باز با یک پیمانه آب جوش حل کنید و سعی کنید ذرات ژلاتین کاملا حل بشن این کار باعث میشه ژله ی شفافی داشته باشین.بعدیک پیمانه خامه هم اضافه کنید (به جای خامه می توانید از بستنی وانیلی استفاده کنید) هم بزنید تا خامه توش باز بشه البته در همون حد که خامه یا بستی توش باز بشه کافیه چون اگه زیاد هم بزنین حالت دورنگی رو از دست میده! کمتر هم زدن ژله با بستی یا خامه باعث میشه ژله خود به خود حالت دورنگ و دولایه پیدا بکنه!دوباره مواد را بین ظرف ها تقسیم کنید و در یخچال بگذارید تا ببنده.

برای لایه ی سوم مراحل کار مثل لایه ی اول هست.

لایه چهارم هم مثل لایه دوم.

و اما لایه آخر که تمام کننده هست مثل لایه اول انجام میدیم یعنی همان ژله معمولی(ترکیب ژله با ۱ پیمانه آب جوش و حل کردن ذرات ژلاتین روی حرارت غیر مستقیم کتری و ترکیبش با ۱ پیمانه آب سرد)میریزیم روی لایه چهارم و ژله ی لیوانی مون اماده هست.
نکته ها:

۱- این ژله خیلی راحت تهیه میشه فقط مدت درست کردنش هست که حدود ۱۰ ساعت طول میکشه.

۲- در آخر روی ژله رو میتونید با خامه ی فرم گرفته و توت فرنگی تزیین کنید.

۳- به جای ژله توت فرنگی از هر طعم ژله ای که دوست دارین میتونین استفاده کنین

۴- این ژله ایده ی خوبی برای روز ولنتاین هست.

۵- اگه روز قبلش درست میکنید روش رو با سلفون بپوشونید.

 چرا ژله های موجود در بازار در مقایسه با ژله ای که در خانه درست می کنیم، سفت تر است؟

یکی از فاکتورهای ژلاتین در صنعت تولید این دسرها، بلوم (قدرت ژله?ای شدن) آن است که در واقع قدرت تشکیل ژل و نگهداری آب را نشان می دهد. بلوم در ژلاتین های صنعتی معمولا بالاست. البته ژلاتین مصرفی در ژله های نوشیدنی بلوم پایین تری دارند و معمولا از کاراجینان یا از ماده ژله ای کننده دیگری مانند پکتین استفاده می شود که ژله را زیاد سفت نمی کند. پودرهای ژله که در خانه از آنها ژله تهیه می کنیم یا بلوم پایین تری در مقایسه با ژله های آماده مصرف در بازار دارند یا باید میزان دوز مصرف آنها را بالاتر برد تا سفت تر شوند. یکی دیگر از مسایلی که در بحث بستن ژله دخیل است، PH است. اسید سیتریک موجود در فرمولاسیون پودر ژله تولید کارخانه به باثبات شدن و بستن ژل کمک می کند. در خانه نیز لازم است از ماده ای جداگانه استفاده شود تا Ph را کمی پایین بیاوریم به این ترتیب ژله سفت تر می شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *