نانی لطیف و زیبا برای آش ها و سوپ ها

آش

این نان را باید در فر تهیه کنید. طرز تهیه ساده این نان باعث شده که طرفداران زیادی پیدا کند. این نان را یاد بگیرید.

مواد لازم :

آرد ۱ کیلو گرم
نمک ۱/۲ قاشق چای‌خوری
بکینگ‌پودر ۲  قاشق چای‌خوری
آب ۳ پیمانه
روغن‌مایع ۲/۳ پیمانه

شکر ۲ قاشق سوپ‌خوری
مایه‌خمیر ۲ قاشق سوپ‌خوری

طرز تهیه:

۱٫ ابتدا درجه حرارت فر را روی ۲۰۰ درجه سانتیگراد تنظیم کنید و ظرف آبی را درون فر قرار دهید. این کار محیط فر را مرطوب نگه خواهد داشت و مانع از خشک شدن نان‌ها می‌شود.

۲٫ شکر و مایه‌ خمیر را در ظرفی مخلوط کنید و ۴/۱ پیمانه آب ولرم را روی آن بریزید و در جای نسبتا گرمی قرار دهید تا عمل آید.آرد را ۳ مرتبه الک کنید. آب، روغن، بکینگ‌پودر و نمک را در ظرفی بریزید سپس مایه‌ خمیر عمل آمده را به آن اضافه کنید و آرد را آرام آرام به آن بیفزایید تا حدی که خمیر به دست نچسبد.

۳٫ (از سنگین کردن خمیر بپرهیزید.)خمیر را ورز دهید یا صد مرتبه بکوبید.در ظرف تمیزی کمی آرد بپاشید و خمیر را درون آن قرار دهید و روی آن را سلفون بکشید و حدود ۳۰ دقیقه استراحت دهید تا حجم خمیر دو برابر شود. از خمیر گلوله‌هایی با اندازه مناسب جدا کرده و در سینی قرار دهید سپس روی خمیر را بپوشانید و مجددا ۲۰ دقیقه استراحت دهید.

۴٫ در صورت تمایل به کمک قلم‌مو روی خمیر را زرینه بمالید و با کنجد تزئین کنید و در فر که از قبل گرم شده است به مدت ۲۰ دقیقه قرار دهید. پس از خنک شدن نان‌ها، برش کوچکی در قسمت بالایی آن‌ها بزنید و درون نان‌ها را خالی کنید و سوپ، خوراک لوبیا، سالاد و … را درون آن سرو کنید و با سبزیجات خرد‌شده تزئین نمایید.

بهترین رومال برای نان

برای رومال نان ها میتوان بسته به تعداد نان و مقدار خمیر ,  یک یا دو عدد زرده تخم مرغ با ۲/۳ پیمانه یا نصف پیمانه شیر و خیلی کم روغن مایع و در صورت تمایل کمی زعفران دم کرده را با هم مخلوط کرد و کاملا هم زد . سپس در مرحله آخر قبل از گذاشتن نان ها داخل فر روی نانها با برس مالید .سپس در صورت تمایل میتوان از کمی خرفه یا سیاهدانه یا کنجد برای پاشیدن روی آن استفاده کرد .

نوش جان.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *