۹ فروردین ۹۵ و بررسی تازه پرونده شکایت اپل از سامسونگ

دادگاه

دادگاه تجدید نظر شکایت اپل از سامسونگ که منجر به جریمه سنگینی برای سامسونگ شد در تاریخ ۹ فروردین ۹۵ برگزار خواهد شد.

ماه قبل سامسونگ مبلغی برابر با ۵۴۸ میلیون دلار را به اپل پرداخت کرد تا اندکی از خسارت هایی که در سال ۲۰۱۲ میلادی به این کمپانی وارد نمود را بکاهد.

با این همه، هنوز مبلغ ۳۹۹ میلیون دلار از خسارتی که سامسونگ باید به کمپانی اپل بپردازد باقی مانده و حالا این کمپانی کره ای بر آن شده تا حکم مربوط به پرداخت آن را لغو کند و در همین راستا درخواستی را تسلیم مراجع قضایی آمریکا نمود تا مستندات خود در این رابطه را به دادگاه ارائه نماید که درخواستش رد شد.

در ادامه پرونده به دادگاه محلی ارجاع داده شد و قرار است که جلسه بررسی این پرونده مجددا برگزار شود. دادگاه نیز از دو طرف خواسته است که لیستی از شاهدان خود را که در نظر دارند در جلسه دادگاه فرابخوانند از پیش ارائه نمایند.

آن لیست نیز روز جمعه برای دادگاه محلی شمال کالیفرنیا ارسال شد و حالا قرار شده که Lucy Koh یک بار دیگر به قضاوت در مورد پرونده این دو غول تکنولوژی بنشیند. او تاریخ ۲۸ مارس (نهم فروردین) را برای جلسه دادرسی انتخاب نموده و هشت روز را هم برای به نتیجه رساندن جلسه کنار گذاشته است.

در لیست ارائه شده کمپانی اپل، نام های مختلفی به چشم می خورد که از آن جمله می توان به اسکات فورستال مدیر سابق این کمپانی اشاره کرد. فورستال که زمانی مدیریت واحد iOS را بر عهده داشت در جریان اولین جلسه دادرسی برای این پرونده به نفع اپل در دادگاه حضور یافت.

گفتنی است که فورستال مسئولیت سرویس Apple Maps و مشکلات مربوط به آن را نمی پذیرد هرچند که در آن زمان تیم تحت سرپرستی او بود که پروژه مپس را بر عهده داشت.

به همین خاطر، مدیران ارشد کمپانی اپل در خروجی را به فورستال نشان دادند و وی را از هیئت مدیره این شرکت برکنار کردند. اپل در نظر دارد که برخی دیگر از مدیران خود را به جایگاه شهود فرا بخواند که از آن جمله می توان به Greg Joswiak معاونت بازاریابی آیفون، آیپاد و iOS و همچنین Tony Blevins معاونت بخش تدارکات این شرکت اشاره کرد.

فیل شیلر معاونت ارشد واحد بازاریابی جهانی اپل نیز نامش در لیست افرادی است که قرار شده برای شهادت در دادگاه حاضر شوند.

کمپانی سامسونگ نیز در نظر دارد برخی از مدیران فعلی و سابق اپل را به عنوان شاهد به جایگاه فرا بخواند و همزمان شهود خود را نیز به دادگاه احضار کند.

لازم به ذکر است که از زمان برگزاری اولین دادگاه تا به امروز، برخی از خصومت ها میان این دو غول تکنولوژی از بین رفته است و حتی کمپانی سامسونگ تامین بخش عمده ای از قطعات مورد نیاز اپل را بر عهده گرفته.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *