منتشر شدن تصویر آیفون ۴ اینچی در کنار آیفون ۵

آیفون ۴ اینچی

تصویر منتسب به آیفون ۵se ، آیفون ۴ اینچی اپل در کنار آیفون ۵ منتشر شده که احتمال عرضه این محصول توسط اپل را قوی تر می کند.

احتمالا اپل در ماه مارس سال جاری میلادی نیز همچون سال گذشته مراسمی را برای معرفی محصولات جدید خود برگزار خواهد کرد. با نزدیک شدن به ماه مارس یا اسفند ماه انتشار اخبار و شایعات در مورد محصولات اپل نیز افزایش می‌یابد که از جمله‌ی آن می‌توان به آیفون ۴ اینچی یا همان آیفون ۵se اشاره کرد. در روز‌های اخیر شاهد انتشار اخباری بودیم که نام این گوشی هوشمند را آیفون ۵se خوانده بود؛ حالا وب سایت هلندی به نام OneMoreThing  ساعاتی پیش نیز تصاویری منتسب به آیفون ۵se منتشر شده که آن را در کنار آیفون ۵ نشان می‌دهد. منبعی که این تصویر را به اشتراک گذاشته، در سال‌های اخیر اطلاعاتی صحیح را در مورد محصولات آتی اپل ارائه کرده که از جمله‌ی آن می‌توان به طراحی آیپد ایر و آیپد پرو اشاره کرد.

در سمت راست تصویر شاهد iPhone 5se هستیم و در سمت چپ، آیفون ۵ قرار گرفته و می توان دید که نمونه ی غیر رسمی شباهت بسیاری به یک آیفون ۶ مینی دارد و از زبان طراحی جدیدترین تلفن هوشمند ساخته شده به دست اهالی کوپرتینو برخوردار است. پیشتر خبر رسیده بود که موبایل ۴ اینچی اپل قرار است همان ظاهر آیفون ۵ و ۵ اس را داشته باشد اما با سخت افزاری جدیدتر به دست کاربر برسد که حالا انتشار همین تصویر، شایعه قبلی را زیر سوال می برد.

همانطور که در تصویر نیز مشاهده می‌کنید، گوشی هوشمند منتسب به آیفون ۵se دارای ظاهری است که آن را یک نمونه‌ی کامل شده نمایش می‌دهد. در این تصویر می‌توان به روشنی بخشی از شکل ظاهری این گوشی هوشمند را دید که دارای لبه‌های منحنی شکل است. در این گوشی هوشمند کلید Sleep از الگوی طراحی و مکان جدیدش که در آیفون ۶ اس مورد استفاده قرار گرفته، تبعیت می‌کند. پیش از این نیز تصاویر متعددی در رابطه با آیفون ۴ اینچی منتشر شده بود؛ اما آخرین تصویر فاش شده از این گوشی هوشمند کمی بهتر از نمونه‌های پیشین است.

نکته دیگری که وجود دارد این است که تصویر فوق حقیقی به نظر می رسد و رندر کامپیوتری یا ادیت شده نیست. از سوی دیگر همین وب سایت دو سال پیش و قبل از معرفی آیپد ایر ۲، تصویری از آن تبلت را به اشتراک گذاشته بود.

اما جدا از ظاهر، آیفون ۴ اینچی اپل از چیپست A8 بهره خواهد برد که سال ۲۰۱۴ در آیفون ۶ و ۶ پلاس به کار گرفته شد. از سوی دیگر یک چیپ NFC نیز در آن قرار گرفته تا بتوان پرداخت های الکترونیکی را نیز انجام داد. دوربین های اصلی و سلفی تلفن هوشمند مورد اشاره نیز ۸ و ۱.۲ مگاپیکسلی هستند و البته خبر می رسد که اپل بدون به کار بردن تکنولوژی ۳D Touch در نمایشگر، قابلیت Live Photos را به آیفون ۴ اینچی اش آورده.

در این میان وب سایت ۹To5Mac حالا خبر می دهد که رنگ های آیفون ۵se نیز دقیقا همانند نمونه های کنونی بوده و در ۴ گزینه در برابر کاربران قرار می گیرد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *