عمان و واکنش به گفته های ضد ایرانی امارات

عمان

در پی اظهارات ضد ایرانی کشور امارات، عمانی ها پاسخ تندی در واکنش به این گفته ها منتشر کرده اند؛ با ما همراه باشید.

به گزارش ویکی جوان به نقل از مشرق: شیخ نشین های امارات چهره های سیاسی مطرح و وزیران مشاور این کشور را علیه کشورمان بسیج کرده اند و از طریق ادعاهایی که علیه ایران مطرح می کنند درصدند تا وجهه جمهوری اسلامی را پیش دیگر کشورها خراب کنند.

ادعاهای ضدایرانی مقامات نظامی و سیاسی امارات در واقع همان مواضع شیخ نشین هاست ولی به خاطر محذوراتی خودشان این مواضع را رسما مطرح نمی کنند.

در ادامه ادعاهای ضدایرانی امارات، نشریه «وطن» چاپ آمریکا نوشت: «”ضاحی خلفان” مقام نظامی امارات و چهره سیاسی نزدیک به ولیعهد ابوظبی، ایران را به سیطره بر کشور عمان از طریق مذهب «اباضی» متهم کرد.»

ضاحی خلفان در ادامه ادعاهای خود افزود: «ایران در کشورهای عربی فعالیت های مذهبی می کند تا در موقع لزوم آنها را علیه اعراب بکارگیرد.»

وطن گزارش داد: «در این میان فعالان عمانی به این ادعاهای بی اساس ضاحی خلفان پاسخ دندان شکنی دادند و او را اساس فتنه در کشورهای عربی عنوان کردند.»

وطن ادامه داد: «عمانی ها به خلفان گفتند به چه حقی این ادعاها را مطرح می کنی در حالی که عمان از توانایی سیاسی لازم برای تعامل با ایران و دیگر کشورها بهرمند است و ایران تنها روابط راهبردی منهای توجه به مذهب برقرار می کند.»

این روزنامه در ادامه نوشت: «فعالان عمانی تاکید کردند که کسی در امارات هست که ضاحی خلفان را به چنین ادعاهایی تحریک می کند. این فعالان گفتند ما عمانی ها در کنار ایرانی ها از نهضت اسلامی حمایت می کنیم و همه مذاهب اسلامی را محترم می شماریم.»

وطن اضافه کرد: «فعالان عمانی به خلفان گفتند این ادعاهای تو درباره ایران حاکی از مشکل عقلی توست که به نظر می آید عقلانیتت تاریخ اعتبارش تمام شده است. ما عمانی ها هزاران سال است که با ایران رابطه داریم.»

وطن در ادامه به نقل از این فعالان نوشت : «امارات پشت توطئه هایی است که در مصر، تونس و لیبی در حال اجراست. خدا از شما اماراتی های سگ صفت نگدرد. حکومت در امارات از طریق سیاست صهیونیستی بر مردم سیطره دارد.»

گفتنی است که مذهب عمانی ها «اباضی» است که هر گونه فعالیت وهابیت در این کشور توسط عربستان را قدغن می دانند. همین موضوع سبب شده تا اختلافاتی میان عمان با عربستان و متحدان سعودی به وجود آید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *