درخواست غرامت ۵۳۲ میلیون دلاری VirnetX از اپل

Virnetx

کمپانی VirnetX به دلیل نقض یکی از پتنت هایش توسط اپل مبلغ ۵۳۲ میلیون دلار جریمه از اپل طلب کرده است.

کمپانی VirnetX از اپل درخواست کرده است که مبلغ ۵۳۲ میلیون دلار را به خاطر استفاده از تکنولوژی مورد استفاده در سرویس های ارتباطی اش نظیر FaceTime و iMessage بپردازد چراکه پتنت آن تکنولوژی به نام این شرکت ثبت شده است.

در درخواستی که این کمپانی برای یکی از قضات دادگاه فدرال ارسال کرده آمده است:

اپل منصفانه بازی نکرده است. آنها بدون اجازه از اموال معنوی شرکت VirnetX استفاده کرده اند.

Greg Arovas وکیل کمپانی اپل نیز اظهار داشت که این شرکت به «رعایت انصاف و حفاظت از اموال معنوی» پایبند است و VirnetX نیز با استفاده از این مساله «مرتبا پایش را از گلیم خود درازتر کرده» و پول «بیشتر و بیشتر و بیشتری» طلب می کند.

در سال ۲۰۱۲ این کمپانی بعد از دستور یکی از قضات آمریکا مبلغ ۳۶۸ میلیون دلار را از اپل دریافت کرد و آن حکم در سال ۲۰۱۴ میلادی به واسطه دستوراتی که به قاضی دادگاه داده شده لغو گردید.

اما درخواستی که اخیرا از سوی این شرکت تسلیم مراجع قضایی ایالات متحده آمریکا شده است به سال ۲۰۱۰ میلادی و دو پتنت دیگر در زمینه شبکه های خصوصی مجازی باز می گردد. دادگاه تجدید نظر که در هفته آینده نیز ادامه پیدا خواهد کرد به میزان قابل توجهی روی تشخیص این مساله تاکید دارد که آیا پتنت های شاکی در FaceTime یا iMessage نقض شده اند یا خیر.

لازم به ذکر است که بخش بزرگی از درآمدهای کمپانی VirnetX از محل اعطای مجوز پتنت هایش به دست می آید. Arovas در این رابطه گفت، اگر بخواهیم موضوع نقض پتنت های این کمپانی را به صورت موردی در نظر بگیریم، مبلغ ۲۰۰ میلیون دلار درخواستی از کمپانی مایکروسافت به خاطر مسائل مشابه کمتر از یک دهم پولی است که هم اکنون از اپل طلب کرده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *