ماکارون شیرینی فرانسوی را بیاموزید

ماکارون

این شیرینی فرانسوی از گران ترین شیرینی های جهان است. این شیرینی بر پایه بادام است. این شیرینی به رنگ های  مختلف تهیه می شود.
مواد لازم:

خاک قند ۱ و ۲/۳ فنجان  .  آرد بادام (بادام آسیاب شده) ۱ فنجان  .  عصاره وانیل
سفیده تخم مرغ ۳ عدد  .  شکر سفید ۱/۴ فنجان  .  پودر کاکائو  ۳ قاشق

طرز تهیه: برای تهیه ماکارون به قالب سیلیکنی نیاز دارید. پس قالب را آماده کنید.
سفیده های تخم مرغ را به کمک همزن آنقدر بهم بزنید تا کاملا کف کند، سپس شکر سفید را اضافه کنید و هم بزنید تا براق و پفی و زیبا شود. خاک قند و پودر بادام را در ظرفی جداگانه به آرامی باهم الک کنید.
مخلوط پودر بادام را روی مخلوط سفیده آرام آرام بپاشید و هم بزنید. حدودا ۱/۳ یا کمتر از مایه ماکارون بردارید و برای پر کردم مغز آن نگهدارید. بقیه مایه را با تقریبا ۱/۲ قاشق چایخوری وانیل مخلوط کنید تا کمی رنگ بگیرد.
مایه ماکارون را در قیف پلاستیکی بریزید و به صورت گرد روی قالب سیلیکونی بریزید. قالب را به مدت ۱ ساعت در فر ۱۴۰ درجه سانتی گراد قرار دهید. شیرینی ها را تا زمانی که کمی قهوه ای کم رنگ شوند بپزید.

در حین پخت ماکارون مایه مغزی را با چند قاشق پودر کاکائو مخلوط کنید و روی شیرینی ها بریزید و آنها را ساندویچی کنید.

وانیل
در ایران وانیل را به شکل پودر سفید و تقریباً گران قیمتی می‌شناسند و از آن استفاده می‌کنند. این پودر در اصل محصولی شیمیایی است به نام «وانیلین» که بر اساس بو و مزه وانیل اصلی تهیه و تولید می‌شود و به مقدار زیاد و با قیمت ارزان در اختیار مصرف کنندگان قرار می‌گیرد. وانیلین تنها یکی از ۳۶ بوی گوناگون وانیل را دارد و از دیگر خواص طبیعی وانیل در پودر وانیلین خبری نیست.

وانیل اصل به شکل یک چوبه یا غلاف باریک سیاه رنگ است که باید آن را به وسیله یک چاقوی تیز شکافت و با پشت چاقو خمیر درون آن را درآورد و داخل سس‌ها یا خمیرها ریخت.

در واقع وانیل گیاهی است از خاندان ارکیده ها که در زمره گیاهان پیچکی به شمار آیند. بلندی آن، گاهی به ۱۰ متر هم می‌رسد و از بزرگ‌ترین اعضای گروه ارکیده‌هاست. غنچه زیبای آن به رنگ‌های سفید، زرد و یا سبز است که تنها چند ساعت دوام می‌آورد. محصول این گیاه غلاف‌های بلندی به شکل غلاف‌های لوبیا می‌باشد که در حالت تازه بدون عطر و مزه هستند و پس از تخمیر، تبدیل به شاخه یا غلاف خوشبوی وانیل می‌شوند.

امروزه در نقاط بسیاری از جهان به کشت و پرورش وانیل اقدام می‌شود اما محصولات با کیفیت ماداگاسکار و جزیره Reunion و مکزیک در صدر آن قرار دارند.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *