پژو و شرایطی جدید در قرارداد همکاری با ایران

کمپانی پژو

کمپانی فرانسوی خودرو سازی پژو در قرارداد جدید امروزش با ایران شرایطی را عنوان کرده است؛ با ما همراه باشید.

به گزارش ویکی جوان به نقل از مشرق: فاینانشال تایمز در گزارشی نوشت: کمپانی پژو سیتروئن اولین شرکت خودرو غربی است که بعد از لغو تحریم‌ها علیه ایران امروز پنجشنبه قرارداد با ایران امضاء کرد.

خودرو ساز فرانسوی پژو قرارداد همکاری مشترک با ایران‌خودرو برای تولید خودرو در سطح گسترده امضا کرد و عنوان کرد: انتظار دارد این سرمایه‌گذاری‌ها طی ۵ سال آینده ۴۰۰ میلیون یورو برسد.

کارلوس تاوارز مسئول اجرایی کمپانی پژو در یک کنفرانس خبری در پاریس اعلام کرد: با برگشتن تحریم‌های بین‌المللی علیه ایران پژو و ایران‌ فصل جدیدی از روابط ۳۰ سال اخیر خود را آغاز می‌کنند. این اعلام بعد از آن صادر شد که حسن روحانی رئیس جمهور ایران در دومین بخش از سفر اروپایی خود به فرانسه وارد رفت. وی پیش از این ۳ روز در ایتالیا بود، روحانی به دنبال تقویت روابط اقتصادی با کشورهای غربی بعد از سالها افت و تضعیف در روابط است.

کمپانی پژو فرانسه همچنین افزود: با مسئولان ایرانی از ۱۸ ماه پیش در حال گفت‌وگو بودند. پژو یکی از برندهای خارجی در ایران است که ۳۰ درصد بازار را در اختیار دارد.

قبل از سال ۲۰۱۲ سالانه ۵۰۰ هزار خودرو از این برند فروخته می‌شد اما بعد از تحریم‌ها این شرکت ایران را ترک کرد.

تاوارس اظهار داشت: شرکت پژو اکنون در سطح مدرن به ویژه با ایران‌خودرو سرمایه‌گذاری می‌کند و این سرمایه‌گذاری‌ها  به حدی خواهد بود که حتی امکان صادرات هم وجود خواهد داشت.

طبق این گزارش، تولید ۲۰۰ هزار خودرو با سرمایه‌گذاری مشترک انجام می‌شود و این خودروها شامل پژو ۲۰۸، پژو ۲۰۰۸ و پژو ۳۰۱ خواهد بود. تولید خودروها از نیمه دوم سال ۲۰۱۷ کلید می‌خورد.

این کمپانی همچنین اعلام کرد: فروش خودرو باید به سال ۲۰۱۱ یعنی فروش ۱٫۶ میلیون خودرو در مدت ۲ سال برسد و نیز میزان فروش نیز تا سال ۲۰۲۰ به ۲ میلیون خودرو در سال برسد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *