رکورد هایی جدید در گزارش مالی فیسبوک

فیسبوک

فیسبوک با انتشار گزارش مالی مربوط به سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۵ از ثبت رکورد هایی جدید خبر داد؛ با ما همراه باشید.

روند رو به رشد فیسبوک در سه ماهه چهارم ۲۰۱۵ نیز ادامه داشته و این شرکت توانسته برای این فصل و همچنین سال مالی اش رکوردهایی تازه را به ثبت رسانده و به شدت شگفتی ساز شود.

کمپانی مورد بحث در ۲۰۱۵، از درآمدی ۱۷.۹۳ میلیارد دلاری عایدی ۳.۶۹ میلیارد دلاری را نصیب خود ساخته و به این ترتیب درآمدش در قیاس با ۲۰۱۴ رشدی ۴۴ درصدی پیدا کرده است. به شکل متوسط، روزانه ۱.۰۴ میلیارد نفر به سراغ فیسبوک می روند و از خدماتش استفاده می کنند که این عدد هم روایت گر رشدی ۱۷ درصدی نسبت به پارسال به حساب می آید.

نزدیک به یک میلیارد نفر -۹۳۴ میلیون نفر-، هر روز از طریق موبایل های خود از فیس بوک استفاده می کنند و می بایست خاطر نشان سازیم این میزان نیز در قیاس با قبل ۲۵ درصد افزایش را نشان می دهد. ناگفته نماند در مجموع همه ی آنچه بیان داشتیم سبب گشته تا «مارک زاکربرگ» سال ۲۰۱۵ را «سالی خارق العاده» برای کمپانی تحت رهبری اش خطاب نماید.

او در نطق خود بیان داشته: «شرکت ما در حال ادامه دادن به رشد خود بوده و کسب و کارمان کماکان در حال رونق یافتن است. به سرمایه گذاری روی ارائه ی خدمات بهتر به اجتماع کاربران مان ادامه خواهیم داد، تجارت خود را توسعه می دهیم و ارتباطات وسیع تر را میان جهانیان میسر می سازیم.»

جالب است بدانید تا چندی قبل فیسبوک یکی از کمپانی هایی بود که برای حضور روی موبایل ها چالش های متعددی را پیش روی خود می دید، اما اکنون به یکی از پیشرو ترین برندها در این عرصه بدل شده. آنها با نمایش تبلیغات سنتی هدف دار و تبلیغاتی که افراد را تشویق به نصب یک اپ خاص می کنند توانسته اند از جامعه ی کاربری خود درآمدی مطلوب را کسب نمایند.

در سه ماهه ی گذشته شبکه ی اجتماعی مورد اشاره از هر کاربرش ۱۳.۵۴ دلار عایدی داشته که این رقم نسبت به سه ماهه مشابه در سال قبل رشدی ۹ دلاری پیدا کرده.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *