آمار الکترونیک آرتز و فروش ۱۹ میلیونی ایکس باکس وان

ایکس باکس وان

آمار ارقام منتشر شده از سوی الکترونیک آرتز حاکی از فروش ۱۹ میلیون واحدی مایکروسافت از کنسول بازی ایکس باکس وان است.

برخلاف کمپانی سونی، کمپانی مایکروسافت چند وقتی است که تمایل زیادی به انتشار آمار مربوط به فروش کنسول اکس باکس وان خود نشان نمی دهد و در گزارش مالی اخیر کمپانی ردموندی نیز، اطلاعات چندانی از عملکرد کنسول نسل هشتمی آن ها به چشم نمی خورد. بسیاری معتقدند که این حرکت مایکروسافت، ارتباطی مستقیم با فروش بسیار موفقیت آمیز کنسول پلی استیشن ۴ دارد و سونی، بازار کنسول های خانگی را به تصرف خود درآورده است.
اوایل ماه جاری میلادی، کمپانی سونی اعلام نمود که با در نظر گیری ۵٫۷ میلیون واحد فروخته شده در تعطیلات کریسمس، فروش پلی استیشن ۴ به مرز ۳۶ میلیون واحد رسیده است. بنابراین با فرض اینکه آمار و ارقام الکترونیک آرتز موثق باشد، می توان به این نتیجه رسید که فروش ایکس باکس وان در دو سال اخیر، حدود ۱۹ میلیون واحد بوده است.

در هرحال و علی رغم همه این مسائل، کمپانی الکترونیک آرتز به تازگی گزارشی درباره میزان فروش هر دو کنسول نسل هشتمی ارائه داده که اگرچه به صورت رسمی تایید نشده، اما می توان با استناد به آن صورت نسبی از میزان فروش اکس باکس وان مطلع شد. این کمپانی غول بازیسازی اعلام نموده که براساس تحلیل های انجام شده از سوی آن ها، مجموع فروش ایکس باکس وان و پلی استیشن ۴ به چیزی در حدود ۵۵ میلیون واحد رسیده است.

تفاوت بسیار فاحش دو کنسول نسل هشتم در میزان فروش، می تواند دلیل اصلی ردموندی ها برای سکوت خبری در این باره تلقی شود. کمپانی مایکروسافت اواخر سال ۲۰۱۴ اعلام نمود که ایکس باکس وان به فروش ۱۰ میلیونی رسیده و بعد از آن تمام تمرکز خود را روی ارائه آمار مربوط به رشد کاربران فعال سرویس ایکس باکس لایو معطوف کرد.

البته باید تاکید کرد که کمپانی مایکروسافت دست روی دست نگذاشته و در تلاش است که با ارائه سرویس های مختلف و نیز عناوین انحصاری ارزشمند، عقب ماندگی خود را جبران کند. علاوه بر دو بازی انحصاری Halo 5: Guardians و فورتزا موتور اسپورت ۶ که سال گذشته عرضه شد، عناوینی چون Quantum Break ،Gears of War 4 و Crackdown 3 در دستور کار قرار دارند و تا پایان سال جاری میلادی، به دست طرفداران ایکس باکس وان می رسند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *