جاده های ایران در انتظار خودرو های رنو

رنو

با وجود گمانه زنی ها از ورود خودرو های کمپانی رنو به ایران، این کمپانی فرانسوی سه خودرو را برای جاده های کشورمان در نظر دارد.

به گزارش ویکی جوان به نقل از مشرق: سه خودرویی که کمپانی رنو برای بازار ایران در نظر گرفته، عبارتند از کلیو۴، کپچر و کوئید. در این بین، کپچر هم اکنون به کشور وارد شده و قرار است ایران خودرو بعد از نهایی شدن شراکت با رنو، این محصول را به تولید برساند.

خودروی کپچر موتوری ۱۲۰۰ سی سی و البته توربو دارد که ۱۲۰ اسب بخار قدرت تولید می کند. این خودرو که کراس اور به شمار می رود، مصرف سوختی مناسبی داشته و استاندارد آلایندگی و سوخت آن یورو۵ است. کپچر هم اکنون با قیمتی حدود ۱۰۴ میلیون تومان به بازار عرضه می شود و این در حالی است که در صورت تولید در ایران، قیمت آن پایین تر از این مبلغ خواهد بود.

از مدل کپچر که بگذریم، کلیو۴ دیگر مدل مدنظر رنو برای بازار کشورمان است. این خودرو نیز مانند کپچر دارای موتوری ۱۲۰۰ سی سی با قدرت ۱۲۰ اسب بخار است و حداکثر سرعت آن به ۲۰۰ کیلومتر در ساعت می رسد. کلیو۴ مصرف سوخت مناسبی داشته و در حالت ترکیبی ۲/۵ لیتر بنزین می سوزاند. گفته می شود  قیمت این خودرو معادل ۸۰ میلیون تومان خواهد بود.

اما کمپانی فرانسوی رنو تصمیم دارد یکی از ارزانترین محصولات خود را نیز روانه بازار ایران کند و آن “کوئید” نام دارد. این محصول که هم اکنون در هند عرضه شده، حجم موتوری ۸۰۰ سی سی دارد و تنها ۵۳ اسب بخار قدرت تولید می کند.هنوز معلوم نیست که این محصول در ایران خودرو به تولید خواهد رسید یا سایپا.

رنو

رنو

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *