فعالیت هایی که باعث می شوند سن شما بیشتر به نظر برسد

هیچ یک از ما دوست نداریم ده سال پیرتر از سن خود دیده شویم . اما آیا ممکن است پوست ما دچار پیری شود بدون آنکه حتی خود متوجه آن باشیم ؟

سن ، موضوعی که همه با وسواس خاصی به آن فکر می کنند . به یاد بیاورید زمانی را که جوان تر بودیم و دوست داشتیم سن خود را افزایش دهیم . حال سن ما با سرعت رو به افزایش است و آرزو می کنیم کاش همچنان جوان می ماندیم . در نوجوانی دخترها استایلی را انتخاب می کنند که ۱۸ ساله به نظر برسند ، اما حالا به دنبال آرایشی برای بیست و پنج ساله دیده شدن می گردیم .

نکته اینجاست که فعالیت هایی وجود دارند که روند افزایش سن را تسریع می کنند ، و در مقابل شما با رعایت چند راهکار ساده می تواند با این روند مقابله نمایید . اگر هر روز راهکارهای درستی را پیش بگیرید ، ظاهر جوان خود را برای مدت ها حفظ خواهید کرد . اجازه دهید نگاهی به این راهکارها بیاندازیم .

نادیده گرفتن آب آشامیدنی

ساعت هفت صبح است . بیدار شدید و بسیار تشنه هستید . آیا آب می نوشید ؟ نه ! خیلی از ما یک فنجان قهوه و یا چای را ترجیح می دهیم . آب برای جوان ماندن الزامی است ، زیرا به خوبی پوست شما را آبرسانی می کند . حداقل باید پنج لیوان آب در روز بنوشید .

خوردن غذای زیاد

آیا فکر می کنید در خوردن مواد غذایی زیاده روی می کنید ؟ یا مطمئن نیستید ؟ یک سری شیرینی حالا و چند شکلات بعدا شاید زیاد به نظر نرسد . اما این مدل مصرف مواد غذایی معده و گوارش را دچار مشکل می کند و روی روند سالخوردگی تاثیری عمیق می گذارد . البته منظور از مواد غذایی بیشتر مواد غذایی شیرین است : بستنی ، دونات و امثال آن . طعم آنها فوق العاده است و یار همیشگی تماشای فیلم و فوتبال هستند . اما باید بدانید قند و شکر التهاب را بوجود می آورند و علاوه بر بیماری های مختلف ، سرعت روند پیری را نیز افزایش می دهند . شکر علامت خود را همیشه بر جای می گذارد : خطوط ریز ، چشمان پف کرده . و این دو مورد از مهمترین علایم شروع سالخوردگی می باشند . اگر در مصرف مواد قندی متعادل باشید این علایم نیز تعدیل خواهند شد .

تنبلی

ساعت سه بعد از ظهر است و شما هنوز در رختخواب به سر می برید . شاید خیلی جالب به نظر برسد اما ، زندگی بدون تحرک شما را پیر می کند .

خواب کافی ندارید

درباره ی خواب چه نظری دارید ؟ برخی می گویند خواب برای افراد ضعیف است و برخی دیگر خواب را به نهایت می رسانند . خواب کافی برای بدن حیاتی است . تنها سه یا چهار ساعت خواب در شبانه روز تنها به این دلیل که سرتان شلوغ است شاید برای دیگران تحسین برانگیز باشد و یا وقتی بعد از این مدت از خواب بیدار می شوید نرمال به نظر برسید ، اما کمبود خواب سلامت و زیبایی شما را در معرض خطر بزرگی قرار می دهد . وقتی می خوابیم ، بدن سم زدایی و خود را ترمیم می نماید . تا به حال شده با سر درد و بی حالی به خواب بروید اما روز بعد احساس کاملا نرمالی داشته باشید ؟ علاوه بر این بدن هورمون رشد را وقتی خواب هستید ترشح می کند و این هورمونی کلیدی برای جوانی است . اگر به بهانه ای برای تنظیم خواب خود نیاز دارید ، حال این بهانه جوانی شما است .

غذاهای بیرون بر

بیایید اعتراف کنیم . خسته از سر کار به خانه بر گشتیم ، بدون غذا و برنامه ، و تصمیم می گیریم یک غذا از بیرون سفارش دهیم . گاهی این عادت هر روز ما می شود و اگر پول کفاف دهد ، همینطور ادامه پیدا می کند . سفارش غذاهای چرب و روغنی ، آن هم هر روز ، شما را به سمت پیری هدایت می کند . از همین حالا یک برنامه ی غذای هفتگی برای خود بچینید تا کمبود وقت پیدا نکنید .

عدم انجام تمرینات ورزشی

نداشتن تمرین ورزشی کافی نیز یکی دیگر از عمده دلایل از دست رفتن جوانی و شادابی پوست است که می توانیم به راحتی آن را تغییر دهیم . شاید گاهی ورزش می کنید ، مثلا یکبار در هفته . شاید در حرف خوب باشد ، اما اگر هر روز ورزش نکنید ضربه ی بزرگی به سلامت و زیبایی خود خواهید زد . متاسفانه برای این مورد هیچ جایگیزینی وجود ندارد . ورزش و رژیم غذایی مهمترین عوامل دخیل در زیبایی ظاهری هستند . وقت آن رسیده که در یک باشگاه ورزشی ثبت نام کنید .

منبع: مه شو

مصرف این غذاها باعث پیری پوست می شود

یکی از ترس های انسان پیری پوست ، آکنه و جای جوش می باشد. ایجاد این موارد به سبک زندگی و مواد غذایی که مصرف می کنیم بستگی دارند. ادامه خواندن مصرف این غذاها باعث پیری پوست می شود

چطور منافذ باز پوست را کاهش دهید ؟

منافذ بخشی حیاتی از پوست ما هستند . اما متاسفانه منافذ باز و بزرگ جلوه ی زیبایی ندارند و درمان آنها گاها با دشواری همراه است . این مشکل بیشتر در افراد با پوست چرب اتفاق می افتد ، اما ممکن است ادامه خواندن چطور منافذ باز پوست را کاهش دهید ؟

چطور از پوست خشک مراقبت کنیم

افراد با پوست چرب ، همیشه از وجود چربی روی پوست و آکنه ها شکایت دارند و با خود فکر می کنند پوست خشک یک نعمت است . اما باید بدانید که پوست خشک نیز برای خود دردسرهایی دارد . ادامه خواندن چطور از پوست خشک مراقبت کنیم

ده ماده ی معجزه آسا برای مراقبت از زیبایی پوست

محصولات طبیعی مراقبت از پوست معمولا از محصولات شیمیایی کاربردی تر و موثر تر هستند . پس بهتر است نگاهی به برخی از نکات زیبایی، که به شما راهکارها ادامه خواندن ده ماده ی معجزه آسا برای مراقبت از زیبایی پوست

چند راهکار بی نظیر خانگی برای درمان پوست های چرب

مراقبت از پوست های چرب معمولا یک چالش محسوب می شود ، خصوصا وقتی از کرم های تجاری استفاده می کنید ، در کنار سختی گران هم هست . اما همیشه راهکارهای بسیار ادامه خواندن چند راهکار بی نظیر خانگی برای درمان پوست های چرب

خواص آب انار برای پوست و مو

اگر می خواهید سلامت پوست خود را بهبود ببخشید و از آن در برابر پیری و آسیب دیدگی از درون محافظت نمایید ، آب انار برای شما بسیار مناسب است . در این قسمت برخی از خواص آب انار ادامه خواندن خواص آب انار برای پوست و مو

چطور میزان چین و چروک های پوست صورت را کاهش دهید ؟

استفاده از روش های مراقبتی طبیعی و ضد سالخوردگی ، یکی از مهمترین نکاتی است که باید برای کاهش چین و چروک های پوست مد نظر داشته باشید . مرطوب کنندگی ، آبرسانی و تغذیه ی پوست با انواع آنتی اکسیدان ها برای سلامت پوست بسیار مهم است ، اما تنها کاری نیست که می توانید برای چین و چروک ها انجام دهید .

اگر شما هم می خواهید پیدایش چین چروک ها را تا حد امکان به تعویق بیاندازید ، چند روش بسیار ساده وجود دارد که بهتر است آنها را به یکی از عادات زندگی خود تبدیل کنید .

شش راهکار ساده برای کاهش میزان چی و چروک ها

اگر این راهکارها را در زندگی خود اجرا نمی کنید ، باید بدانید قدرمتمند ترین معجون ها هم از پیدایش چین و چروک ها پیشگیری نخواهند کرد .

نکات اساسی را فراموش نکنید

حتما از توصیه های پایه ای اطلاع دارید . با استفاده از ضد آفتاب و پوشش مناسب با اثرات مخرب آفتاب مقابله کنید . سیگار نکنید و الکل مصرف نکنید و هرگز با آرایش به رختخواب نروید . رعایت روزانه ی این نکات به کاهش چین و چروک ها کمک می کند .

به میزان کافی بخوابید

شاید این جمله را هم قبلا شنیده باشید ، اما تحقیقات جدید با شواهد بیشتری ثابت می کنند خواب خوب و کافی چقدر در ظاهر پوست موثر است . اما اگر شب بدی را گذراندید ، یک چرت کوتاه در روز بعد به پوست شما کمک نخواهد کرد . پس هفت تا نه ساعت خواب شبانه برای همه ضروری است .

تا حد امکان به پشت بخوابید

شواهدی وجود دارند که ثابت می کنند خوابیدن به پهلو و یا روی شکم بعد از گذشت سال ها موجب ایجاد چین و چروک می شود . دانشمندان در بررسی های خود برخی از نواحی پوست که دچار چین و چروک شده را ناشی از نوع قرار گرفتن صورت روی بالش ارزیابی کرده اند و این چروک ها را خطوط خواب نامیدند . پس نوع قرار گرفتن صورت روی بالش خود یک عامل اساسی در پیدایش چین و چروک ها محسوب می شود .

به نظر می رسد موقع خواب ، بالش پوست شما را مورد هدف قرار می دهد و در نهایت موجب کاهش خاصیت ارتجاعی پوست و پیدایش چین و چروک ها می شود . خوابیدن روی کمر اما سالم ترین نوع دراز کشیدن است . اگر شب ها به پشت بخوابید علاوه بر پوست ، بدنی سالم تر خواهید داشت .

میزان کلاژن را در پوست خود افزایش دهید

کلاژن پروتئینی است که خاصیت ارتجاعی پوست را حفظ می کند . در واقع شکسته شدن کلاژن چین و چروک ها بوجود می آورد . اما خبر خوب اینکه شما می توانید از طریق رژیم غذایی کلاژن بیشتری را به پوست خود برسانید . بهترین منابع کلاژن شامل آبگوشت ، سبزیجات سبز تیره ، سفیده ی تخم مرغ ، لوبیا و پنیر می شوند .
همچنین مصرف میزان مناسبی از ویتامین C خوراکی و مواد غذایی مثل بروکلی ، مرکبات و فلفل دلمه ای ، نیز بسیار مهم است .

اسید چرب امگا۳ مصرف کنید

مواد غذایی با میزان امگا۳ بالا ، مثل ماهی های چرب ، گردو ، بذر کتان و روغن زیتون را به رژیم غذایی خود اضافه کنید . این مواد رطوبت پوست را حفظ می کنند و چین و چروک ها را کاهش می دهند . امگا۳ همچنین به آرامش پوست و طراوت آن کمک می کند .

ویتامین C را فراموش نکنید

اضافه کردن ویتامین C به رژیم غذایی هم ظاهر چین و چروک ها را کمرنگ می کند . افراد با مصرف میزان بالای ویتامین C کمتر دچار خشکی پوست و چین و چروک ها می شوند .

در همین حال ، مصرف میزان زیادی از چربی ها و کربوهیدرات میزان چین و چروک ها را افزایش می دهد . بنابراین رژیم غذایی در سلامت پوست بسیار موثر خواهد بود .

مرکبات ، سبزیجات با رنگ سبز تیره ، کیوی و انواع توت از بهترین منابع ویتامین C محسوب می شوند .

تکنیک های رفع استرس را امتحان کنید

استرس برای پوست شما بسیار مضر است . شاید تا به حال نیز اثرات آن را روی پوست خود مشاهده کرده باشید . اما حتما می دانید اثرات مخرب استرس به جز پوست ، دیگر اعضای بدن را نیز درگیر می کند .

اگر می خواهید از چین و چروک ها دور بمانید ، حتما تکنیک های ضد استرس را در زندگی روزمره ی خود انجام دهید . این تکنیک ها نیز شامل مدیتیشن ، پیاده روی های روزانه ، انجام سرگرمی های مورد علاقه و کتاب خوانی می شوند .

منبع: مه شو

انواع روش های تهیه ی پک صورت با گوجه فرنگی

گوجه فرنگی نه تنها برای سلامت کل بدن بسیار مفید است ، بلکه می توانید از آن برای درخشش پوست خود نیز استفاده کنید . در گوجه فرنگی ترکیباتی وجود دارد ادامه خواندن انواع روش های تهیه ی پک صورت با گوجه فرنگی

پینه ی آرنج را با درمان های خانگی رفع کنید

کسانی که آرنج شان پینه بسته است می توانند آن را با راه های خانگی رفع کنند. در این مقاله از ویکی جوان راهکارهای خانگی برای رفع پینه ی آرنج را آماده کرده ایم. با ما همراه شوید. ادامه خواندن پینه ی آرنج را با درمان های خانگی رفع کنید

چند ترکیب ساده برای مراقبت از سلامت پوست در طول زمستان

زمستان در راه است و هیچ فعالیتی جای پیاده روی در آفتاب دلپذیر زمستان را نمی گیرد . اما مشکل آنجاست که زمستان با خود خشکی و خارش پوست را به همراه می آورد . ادامه خواندن چند ترکیب ساده برای مراقبت از سلامت پوست در طول زمستان

آیا استفاده از سرکه سیب برای درمان آفتاب سوختگی مفید است ؟

در دنیای زیبایی و سلامتی ، سرکه سیب بسیار محبوب بوده و این محبوبیت اخیرا بیشتر هم شده است . سرکه سیب با خواص جادویی خود در همه ی زمینه ها ادامه خواندن آیا استفاده از سرکه سیب برای درمان آفتاب سوختگی مفید است ؟

مواد غذایی که چربی پوست را کنترل می کنند

برای داشتن پوستی بی عیب و نقص ، باید توجه زیادی به آن نشان دهید. پوست صاف و بدون آکنه برای خیلی از ما یک چالش است . پوست چرب ، به این دلیل که به شدت مستعد آکنه است ، یک کابوس بشمار می رود. در واقع چربی پوست خود جدای از آکنه یک مشکلی اساسی به نظر می رسد. چرب بودن پوست فی النفسه به ژن افراد بستگی دارد ، با این وجود همیشه راه حل های برای کنترل چربی پوست در دسترس هستند و مصرف مواد غذایی درست یکی از همین راه حل ها به حساب می آید. در حقیقت رژیم غذایی نقشی برجسته در بحث سلامت پوست ایفا می نماید. اگر بدانید چه مواد غذایی برای پوست چرب مفید و چه موادی مضر هستند ، بهتر می توانید از پوست خود مراقبت کنید. در این قسمت لیستی از مواد غذایی که به کنترل چربی پوست کمک می کنند را برای شما تهیه کرده ایم. با مصرف این مواد غذایی سلامت پوست خود را تضمین نمایید.

خیار : این میوه بیشترین میزان آب را در خود دارد. در واقع شما به این میوه برای آبرسانی پوست خود احتیاج دارید . خیار از التهاب نیز جلوگیری می کند و سرشار از آنتی اکسیدان است.

دانه های آجیل : این دانه ها امگا ۳ زیادی دارند و این بدان معناست که به خوبی از پوست ، با کنترل چربی ، مراقبت می کنند.

پرتقال : مرکبات مثل پرتقال و لیمو حاوی ویتامین C و ترکیبات سم زدا هستند که چربی اضافی پوست را از بین می برند .

سبزیجات سبز : سبزیجات هیچ چربی و روغنی ندارند . در عوض سرشار از فیبر هستند و می توانند پوست را از چربی اضافی پاک نمایند .

آووکادو : نکته ی بسیار مثبت اووکادو این است که نه تنها مصرف غذایی آن بسیار مفید می باشد ، بلکه می توانید آووکادو را مستقیما به پوست بزنید تا از تولید بیش از حد چربی در پوست پیشگیری کنید. آووکادو همچنین مرطوب کننده ی بسیار خوبی به شمار می رود.

عدس و انواع لوبیا : عدس حاوی مواد مغذی بسیاری است و به کنترل تولید چربی و حفظ تمیزی پوست، کمک می کنند . لوبیا هم نقشی اساسی در ایجاد تعادل چربی پوست، دارد . حبوبات به طور کلی مواد مغذی و پروتئین زیادی ، شامل آمینو اسید هایی که به قند تبدیل نمی شوند و چربی را افزایش نمی دهند ، را برای بدن فراهم می آورد .

گریپ فروت : گریپ فروت برای پوست، چرب بسیار مفید است . ویتامین C موجود در گریپ فروت سموم بدن را از بین می برد . همچنین این میوه آب فراوانی ، برای رطوبت رسانی پوست، دارد.

غلات کامل : وجود میزان بالای فیبر در غلات کامل پروسه ی گوارش را بهبود می بخشد و چربی اضافی را از پوست، دور می کند.

ماهی : ماهی مثل آجیل امگا۳ دارد. بنابراین ، به کاهش التهاب کمک کرده و چربی پوست را تنظیم می کند. از همین طریق ماهی مانع ایجاد آکنه روی پوست، می شود.

بروکلی : بروکلی به داشتن مقادیر بالای ویتامین C ، که به راحتی توسط بدن انسان جذب می شود ، مشهور است . بروکلی به کنترل چربی پوست، کمک می کند و میزان بروز آکنه را کاهش می دهد .

میوه ها و سبزیجات خام : از شنیدن این مورد اصلا تعجب نکردید. میوه ها و سبزیجات همیشه برای سلامتی مفید بوده اند. این مواد همچنین از اختلالات گوارشی پیشگیری می نمایند. اختلالات گوارشی یکی از دلایل اصلی پیدایش آکنه و پوست، چرب بشمار می رود.

شکلات تلخ : علاوه بر طعم خوب ، شکلات تلخ از آکنه های التهابی ، از طریق کنترل چربی ، پیشگیری می نماید. زیرا شکلات تلخ یکی از بهترین منابع آنتی اکسیدان است .

آب نارگیل : نارگیل در جوانسازی پوست، بی نظیر است ، به پاکسازی پوست، کمک می کند و جوش های ناشی از چربی پوست را از بین می برد.

لیمو : لیمو برای پوست، جادو می کند و فواید زیادی دارد که قطعا از همه آنها با خبر نیستید . برای پاکسازی و داشتن پوستی روشن ، شفاف و بی عیب و نقص از لیمو استفاده کنید. می توانید آب لیمو ترش تازه را برای بهره بردن از فواید بی نظیر آن مستقیما به پوست، بزنید.

موز : اگر پوست، چرب دارید ، خوردن یک موز در روز برای شما بسیار مفید خواهد بود. در موز ویتامین E ، پتاسیم و فسفات وجود دارد که همگی به درخشندگی پوست، کمک می کنند. موز یکی از بهترین مواد سم زدا است و باعث جمع شدن منافذ باز پوست می گردد. بدین ترتیب آلودگی وارد منافذ پوست، نمی شود و دیگر آکنه ای هم در کار نخواهد بود.

بر اساس نظر متخصصان تغذیه ، مصرف مواد غذایی با فیبر بالا و سبزیجات و میوه ها به طور کلی برای سلامت پوست، جادو می کند. حال که این لیست را در اختیار دارید ، رژیم غذایی خود را برای زیبایی و سلامت هر چه بیشتر پوست، آغاز نمایید. مطمئن باشید پوست، شما در مدت زمان بسیار کمی واکنش نشان خواهد داد.

منبع: مجله زنان

چطور از جوش های روی پیشانی خلاص شویم ؟

آکنه یک مشکل پوستی شایع است که در اثر گرفتگی منافذ پوست با آلودگی ، چربی و سلول های مرده بوجود می آید . پیشانی ناحیه ای از پوست است که آسیب پذیری زیادی در برابر جوش ادامه خواندن چطور از جوش های روی پیشانی خلاص شویم ؟

روغن کرچک چه فوایدی برای پوست صورت دارد؟

روغن کرچک یکی از روغن های گیاهی است که برای پوست صورت بسیار مفید است و به وسیله ی آن می توانید از آکنه جلوگیری کنید. همچنین روغن کرچک خاصیت ادامه خواندن روغن کرچک چه فوایدی برای پوست صورت دارد؟

مراقبت پوست مردانه و اشتباهاتی که آقایان در این مورد مرتکب می‌شوند

حتما در خبرها شنیده‌اید که امانوئل مکرون رئیس جمهور جوان فرانسه در سه ماه اول کار خود بیش از ۳۰ هزار یورو برای مراقبت پوست مردانه ادامه خواندن مراقبت پوست مردانه و اشتباهاتی که آقایان در این مورد مرتکب می‌شوند

رازهای جوان ماندن و زیبایی پوست در رعایت این موارد پس از سی سالگی است

پیری یکی از اتفاقات ناخوشایند زندگی است و به همین دلیل است که همه به دنبال رازهای جوان ماندن و زیبایی هستند. پیری و افزایش سن به خودی خود پدیده ناخوشایندی ادامه خواندن رازهای جوان ماندن و زیبایی پوست در رعایت این موارد پس از سی سالگی است

راهکارهای موثر برای رفع قرمزی صورت

ایجاد قرمزی زیاد روی پوست صورت می تواند علل مختلفی داشته باشد که از جمله علل قرمزی صورت می توان به آکنه، اگزما، رزاسه و پارگی مویرگ ها یا خشکی بیش از حد پوست اشاره کرد. ادامه خواندن راهکارهای موثر برای رفع قرمزی صورت

تقویت درخشندگی مو با استفاده از سرکه سیب

سرکه سیب دارای فواید درمانی بسیاری می باشد. همچنین سرکه سیب برای پوست و مو بسیار مفید است. با استفاده از سرکه سیب می توانید درخشندگی موها را تقویت کنید و همچنین مصرف سرکه باعث داشتن پوست خوب می شود. ادامه خواندن تقویت درخشندگی مو با استفاده از سرکه سیب

کدام وسیله آرایشی باعث مشکلات پوستی شما می‌شود؟ آیا بالم لب اعتیادآور است؟

حتما پیش آمده است که پس از خرید محصول جدید آرایشی یا مراقبت پوست مثلا ضدآفتاب، کرم‌پودر یا مرطوب کننده دچار مشکلات پوستی شده‌اید و در این شرایط نمی‌توانید تشخیص دهید ادامه خواندن کدام وسیله آرایشی باعث مشکلات پوستی شما می‌شود؟ آیا بالم لب اعتیادآور است؟